Як вилікувати однорічному дитині нежить.

Хвороба дитини завжди доставляє батькам масу клопоту і переживань. І це не випадково. Тому що будь-яке неблагополуччя в організмі малюка може стати причиною важкого захворювання. Нежить не є винятком. На перший погляд він нешкідливий, але найчастіше є проявом вірусного захворювання. Тому лікувати нежить необхідно своєчасно.
Вам знадобиться
  • Свіже повітря, рясне пиття, краплі для зволоження носової порожнини, масляниста рідина, судинозвужувальні краплі.
Інструкція
1
Нежить - це захисна реакція організму на що потрапив в організм вірус. Таким чином він намагається зупинити інфекцію в носі, щоб вона не потрапила в інші органи дихання. Крім того, в носі виділяється слиз, яка містить речовини нейтралізують вірус. Тому зусилля батьків повинні бути спрямовані на те, щоб не допустити висихання слизу. Для цього необхідно постійно провітрювати кімнату, в якій лежить хворий малюк. Температура кімнати не повинна перевищувати 22 градуси. І слід давати дитині пити більше рідини.
2
Для зволоження носової порожнини необхідно капати малюкові краплі. Вони зроблять слиз рідшою. Краплі являють собою фізіологічний розчин. Це звичайна вода з додаванням невеликої кількості солі. Для однорічної дитини краще використовувати відповідної спрей для носа. Він більш зручний у застосуванні. По одному упорскуванню в кожну ніздрю 5-6 разів на день. А якщо ви використовуєте краплі, то по 3-4 - у кожний носовий прохід.
3
Потім бажано обробити носові ходи маслянистою рідиною, що володіє слабкими дезінфікуючими властивостями. Масло покриває слизову оболонку носа, запобігаючи її висихання. В якості таких засобів можна використовувати масляні розчини вітамінів А і Е.
4
Після того як ви зволожили слизову носа, необхідно застосувати судинозвужувальні краплі. Найчастіше використовують дитячий 0,01% називин.
5
Як тільки слиз стане густою, то обробляйте носові ходи за допомогою сольового розчину (пів чайної ложки солі на склянку кип'яченої води). Для цього візьміть м'які ватні джгутики, змочені в розчині, і обробіть ними кожну ніздрю.
Зверніть увагу
Судинозвужувальні краплі можна застосовувати тривало. Інакше може виникнути зворотний ефект.
Корисна порада
При появі нежиті проконсультуйтеся з лікарем. Він визначить потрібну дозу ліків і тривалість лікування.