Як привчити хом'яка до колеса. Як навчити хом'яка бігати в колесі.

В вашому будинку з'явився веселий пухнастий вихованець і разом з ним прекрасна клітина з усіма доповненнями, лабіринтами, годівницями і звичайно бігових колесом. У природі хом'ячкам необхідно пробігати досить великі відстані, тому колесо для нього необхідна "бігова доріжка". На жаль, іноді вихованці повністю ігнорують новинку і нехтують фізичними навантаженнями.
Вам знадобиться
  • Улюблені ласощі, аркуш цупкого паперу.
Інструкція
1
Перевірте саме колесо, наскільки міцно і правильно воно закріплене на клітці. Колесо має вільно обертатися, що не вібрувати з боку в бік. Перевірте, чи підходить колесо хом'яку за розміром (не менше 18 см в діаметрі для сирійців і 12 см для джунгарских хом'ячків) і типом, так як деяким звірам не подобається металеві, або навпаки, пластикові колеса. Лапки вихованця не повинні провалювати між металевими прутиками або прослизати по пластику. Якщо колесо закріплюється на стінці клітини, спробуйте опустити його нижче, або навпаки підняти, можливо, хом'яку незручно залазити в нього. Переконайтеся, що доступ до снаряда вільний і нічим не ускладнений, деяким тваринам не подобається, коли поруч з колесом виявляються будиночок або годівниці. Якщо всі умови дотримані, залиште звірка на кілька днів, коли він звикне, то сам проявить інтерес до нового предмету в його клітці. Поспостерігайте за вихованцем, так як хом'ячки переважно ведуть нічний спосіб життя, то й бігати в колесі вони так само можуть ночами.
2
Минув тиждень, а ваш хом'ячок і раніше ігнорує колесо? Спробуйте додатково зацікавити вихованця новим предметом. Для цього покладіть в колесо шматочок улюблених ласощів, врахуйте, що доповідати смачні шматочки необхідно досить часто. Звірятко обов'язково зайде в колесо, в цей момент спробуйте трохи покрутити його, але не старайтеся, так як хом'ячок може злякатися. Якщо вихованець відразу виходить з колеса, не бажаючи перебувати в ньому довгий час, прикрийте колесо щільним листом паперу, звірок почне рухатися і побіжить.
3
Не всім хом'якам подобається крутити колесо. Якщо ваш звір відноситься до цієї категорії, то інчего не поробиш, він так чи інакше буде ігнорувати нелюбимий предмет. Щоб фізичні навантаження у нього все-таки були - купіть для нього спеціальний кулю для прогулянок, можливо вільне переміщення по всій квартирі за допомогою цього "транспорту" сподобається йому набагато більше.
Хом'ячки - одні з найбільш охайних домашніх тварин. Однак сильний запах сечі цих милих істот є великою проблемою. Але можна привчити хом'ячка справляти свої природні потреби в туалеті.
Інструкція
1
Спочатку потрібно поспостерігати за поведінкою хом'яка . Він, відчувши себе господарем клітини, сам визначить собі місце, де буде постійно мочитися.
2
Далі необхідно підібрати один з варіантів спеціальних туалетів, які в широкому асортименті можна зустріти в зоомагазинах. В якості туалету може підійти і будь-який посуд з невисокими бортиками. Також можна виготовити туалет для хом'яка самому. При самостійній збірці туалету необхідно підібрати матеріал, який вихованець не зможе прогризти, і який не буде вбирати неприємні запахи.
3
Перед установкою хом'якового туалету слід ретельно промити клітку. У новий туалет слід завантажити необхідну кількість спеціального наповнювача, додавши кілька шматочків наповнювача просочених сечею вашого домашнього улюбленця. Це робиться для того, щоб хом'ячок не злякався нової споруди з дивними гранулами і відразу зрозумів його цільове призначення. Якщо хом'як починає гризти гранули наповнювача, його потрібно замінити іншим видом, який доведеться хом'яку не до смаку. В якості наповнювача можна використовувати і тирсу, але їх доведеться частіше міняти.
4
Після правильної установки туалету для хом'ячка слід звернути увагу, чи почав він ним користуватися. Якщо вихованець обрав для мочеиспусканий інше місце, туалет слід переставити, а при необхідності додати в клітку один або декілька туалетів. Якщо до установки туалету, хом'ячок справляв природні потреби в будиночку, то при установці туалету, будиночок для хом'ячка слід на час прибрати з клітки.
Зверніть увагу
Хом'ячки можуть поїдати свій послід. Це не повинно викликати занепокоєння, оскільки в калі цих тварин містяться певні речовини, необхідні для їх розвитку. Незважаючи на це кал хом'ячків потрібно прибирати регулярно.