Як відрізнити старого папугу від молодого. Як відрізнити молодого папугу від старого.

Купуючи або приймаючи з рук хвилястого папужки, його майбутній власник повинен бути впевненим у тому, що бере в будинок молоду і здорову особину. Адже хвилясті папуги живуть максимум 8-10 років. Але у птаха паспорт та свідоцтво про народженні не попросиш. А продавець папугу може злегка збавити його вік, щоб підвищити можливість продажу або набити ціну. За якими ж ознаками можна визначити, наскільки дорослу птицю вам пропонують?
Інструкція
1
Найяскравіший ознака молодого віку у хвилястого папужки - це той самий хвилеподібний малюнок на голові, завдяки якому цей різновид папуг отримала свою назву. У папугу , який молодший шести місяців, цей малюнок покриває передню частину спини і переходить на голову. Більш того, він доходить до самої восковіци - підстави дзьоба, на якому знаходяться ніздрі. Малюнок над восковицей зникає під час першої линьки папужки, яка, як правило, відбувається в шість місяців.
2
Ще одна ознака молодості у папугу - це чорні плями на роговий частини дзьоба, схожі на мазки пензлика. За цим плямам можна визначити, що пташці не більш двох місяців. Проте ця ознака характерний тільки для нормально забарвлених птахів. У папугу -альбіноса таких плям не буде в будь-якому віці.
3
Зверніть увагу на очі папужки. Наявність райдужної оболонки навколо очей говорить про те, що птах вже старше шести місяців. Втім, існують також мутації, в результаті яких очі папугу в перебігу всього життя залишаються чорними, або темно-червоними.
4
Про молодому віці свідчить також ніжно-рожевий чи фіолетовий колір восковіци, характерний для самців і самочок молодше двох місяців. До двох місяців восковица стає білою (іноді з блакитним відтінком) або бежевою, або, навпаки, значно темніє.
5
Подивіться на горлові плями птахи: у молодих папуг вони ще не мають чітко овальної форми. Молоді папужки володіють також більш яскравим забарвленням оперення, ніж дорослі. Втім, для оцінки цієї ознаки потрібно безпосереднє порівняння досліджуваної птиці зі старшою особиною аналогічного окраса.
6
Наступна ознака, здатний видати вік хвилястого папугу - це його лапки. У літньої птиці поверхню лап неоднорідна, неозброєним поглядом видно окремі лусочки.
7
Ще одним орієнтиром у визначенні віку може послужити довга хвоста птаха. Якщо виключити ймовірність втрати птахом хвостових пір'їн, то короткий хвостик служить ознакою молодого віку - не більше двох з половиною місяців.
Зверніть увагу
Вибираючи папужки, придивіться до його поведінки і станом його пір'я. Якщо у птаха є звичка вискубувати пір'я, значить, вона містилася в недостатньо хороших умовах.
Корисна порада
Якщо крім віку у вас виникають сумніви ще й стосовно статі папугу, пам'ятайте, що самочку можна відрізнити від самця по білим кільцям навколо восковіци.