Як визначити вік щури.

Тривалість життя пацюки складає від 1, 5 до 3 років. Більш молоді пацюки краще адаптуються і звикають до господаря, в силу того, що вони більш довірливі. Молодняк мирно об'єднується в загальну зграю, а дорослі тварини влаштовують сутички, які можуть закінчитися загибеллю слабшої особини. Не рекомендується брати щурів до 6 - 8 тижнів. Молоді пацюки особливо потребують контакті з матір'ю, щоб отримати досвід і навички безпеки.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб визначити вік пацюки полягає в її зважуванні. Залежність ваги щурів від їх вік а відрізняється у самців і самок.Самец в 2 місяці має вагу нижче середнього від 120 г до 150 г, середня вага від 160 г до 220 г, високий вага від 230 г до 260 г.Самец в 3 місяці має вагу нижче середнього від 210 г до 240 г, середня вага від 250 г до 310 г, високий вага від 320 г до 360 г.Самец в 4 місяці має вагу нижче середнього від 310 г до 330 г , середня вага від 340 г до 410 г, високий вага від 420 г до 450 г.Самец в 5 місяці має вагу нижче середнього від 410 г до 440 г, середня вага від 500 г до 530 г, високий вага від 230 г до 260 г.
2
Самка в 2 місяці має вагу нижче середнього від 120 г до 150 г, середня вага від 160 г до 210 г, високий вага від 220 г до 250 г.Самка в 3 місяці має вагу нижче середнього від 170 г до 200 г, середня вага від 210 г до 250 г, високий вага від 260 г до 290 г.Самка в 4 місяці має вагу нижче середнього від 210 г до 240 г, середня вага від 250 г до 270 г, високий вага від 280 г до 310 г.Самка в 5 місяців має вагу нижче середнього від 250 г до 280 г, середня вага від 290 г до 310 г, високий вага від 320 г до 350 г.
3
Схема досить приблизна, тому перед укладанням дізнайтеся, якої комплекції були батьки пацюки , а також умови утримання і годівлі жівотного.Опитние власники щурів з візуального огляду визначають приблизний вік тварин. У молодих щурів шерсть повинна блищати, щільно прилягати до тіла, жировий прошарок рівномірно розподілена по всьому корпусу. Старе тварина володіє більш рідкісною і тьмяною шерстю, тонкої жировим прошарком на спині, виступає хребет навіть в умовах гарного годування, шкіра на хвості згрубла і шорстка.
4
Якщо щур в літньому вік е, то у неї, як правило, мають проблеми з зубами, різці відростають занадто сильно. Старічкі- пацюки хворіють слабкістю кінцівок, у них знижена рухова активність, вони шукають тепло. В резцах пацюки відсутні коріння, тому вони постійно ростуть. Передня поверхня різців покрита міцною емаллю, а ззаду покриття немає, різці там стираються швидше, заточка зубів набуває форму долота.
Людина звикла бачити світ у трьох вимірах, і будь-яке відхилення від цього доставляє йому масу незручностей. Зір тварин, зокрема щурів, дещо інше і має свої особливості. Вони залежать від фізіологічних особливостей, середовища проживання і способу життя.
Інструкція
1
Будова очі у щурів таке ж, як у всіх ссавців: сітківка, кришталик, райдужка і рогова оболонка. Сітківка дещо відрізняється за своїм складом. Вона має два типи світлових рецепторів - палички і колбочки. Перші чутливі до тьмяного світла і абсолютно не сприймають кольору, а другі чутливі до яскравого кольору і сприймають кольори. Сітківка у щура має всього 1% колбочок, тоді як у людини вони містяться в кількості 5%. Ось чому колірне сприйняття пацюки набагато слабкіше. Однак для тварин це не становить великого значення, так як для них набагато важливіше сприйняття яскравості світла, а не його відтінків.
2
Щури не можуть розрізняти кольори, проте вони легко розпізнають ультрафіолетове світло і навіть різні відтінки зелено-синього спектра. Функція ультрафіолету допомагає їм бачити мітки, які залишають їх побратими з допомогою сечі, розрізняти тіла тварин, що відображають ультрафіолетовий колір, а також добре бачити в сутінках.
3
Гострота зору у щурів в 30 разів менше, ніж у людини. А у щурів-альбіносів з червоними очима вона погіршується ще в два рази. Водночас зір цих гризунів володіє великою глибиною різкості, визначальною діапазон відстаней, в якому око з розслабленою аккомодационной м'язом бачитиме всі об'єкти в фокусі. У щурів глибина різкості починається від 7 см і продовжується до нескінченності, тоді як у людини вона починається від 2,3 метрів.
4
Розташування очей з боків голови знижує бінокулярний зір, але створює можливості для панорамного зору. Це дозволяє охопити оком відразу багато напрямів і вчасно виявити загрозу. Таке розташування очей характерно для тих тварин, які в природі є жертвами.
5
Щоб запам'ятати навколишню місцевість і своє становище в ній, пацюки використовують різні зорові орієнтири. При орієнтації серед близько розташованих предметів ці звірята воліють використовувати свої вуса. З віком зір пацюки зазвичай погіршується.