Як охороняти птахів.

Прекрасні пернаті створення є істинним прикрасою нашого тваринного світу. Тільки от гинуть вони досить часто. І причиною цьому нерідко служить загальна безладність. Як же їх від цього обгородити?
Інструкція
1
Дбайливо ставтеся до пташиним гнізд. Якщо ви йдете по лісу і помітили гніздо, обійдіть його на великій відстані. Адже якщо ви злякає квочку, то вона може більше не повернутися до власних дітей. Також поведіть свою собаку подалі від гнізда.
2
Чи не зрубують дерева, якщо на них є гнізда з пташенятами. Навіть якщо ви захочете зрубати тільки одну гілку, ви можете сильно налякати пернатих мешканців. І тоді птахи-батьки покинуть своє гніздо, кинувши потомство напризволяще.
3
Ніколи не діставайте пташенят з їх гнізд. Відчувши ваш запах від пташеня, мати може прийняти його за чужинця і перестати годувати або навіть убити його.
4
Якщо ви розводите вогнище під час пікніка або прогулянки, щось не покидайте місцевості, поки не переконаєтеся в тому, що він надійно загашена.
5
Навесні будуйте різні шпаківні та дуплянки для птахів, які споруджують свої гнізда в дуплах дерев. Це шпаки, синиці та багато інших. Розміщуються шпаківні в п'яти метрах над землею, в недосяжності для хижаків.
6
Підгодовуйте птахів взимку. Для цієї мети найбільш надійним і зручним способом є вивішування спеціальних годівниць. Робляться вони легко і навіть з підручних матеріалів, а розміщуються в недосяжних для кішок місцях.
7
висаджувати дерева та різні густі чагарники. Саме в них птахи люблять вити собі гнізда. Це може бути шипшина, акація або глід.
8
Беріть участь в роботах в природних заповідниках. Значення таких охоронюваних територій для світу тварин просто величезна.
9
Пам'ятайте про обмеження на винищення деяких видів птахів. Ці обмеження залежать від сезону року і рідкості виду. Дотримуйтесь цих правил.
10
Піклуйтеся про знайдені поранених птахів. Здавайте їх на руки ветеринарам або в спеціальні заповідники.
11
Розкажіть своїм дітям про правильне ставлення до птахів. Тільки виховання майбутніх поколінь допоможе гарантувати безпеку птахів надовго.