Як лікувати арахноїдит.

Арахноидит - це запальне захворювання павутинної (арахноідальной) оболонки з залученням до патологічного процесу м'якої мозкової оболонки. Крім того, арахноїдит може бути ускладненням та інших інфекційних хвороб, розвиватися при запальних явищах в середньому вусі, гайморових і лобних пазухах, при різних черепно-мозкових травмах. В залежності від локалізації вогнища виділяють спинальний, церебральний і цереброспінальний арахноидит.
Інструкція
1
Медикаментозна терапія при арахноидите підбирається індивідуально, з урахуванням форми захворювання і включає в себе: оперативне лікування; методи зниження внутрішньочерепного тиску; метод введення лікарських препаратів в сонну артерію (інтракаротідная інфузія); масаж; фітотерапію і фізіотерапію.
2
Екстрене хірургічне втручання буде потрібно при арахноидите заднечерепной ямки для усунення оклюзії і при прогресуючому зниженні зору. Хірургічне лікування також застосовується при арахноидитах опуклої поверхні головного мозку і локальних спінальних арахноидитах.
3
Лікування арахноїдиту проводиться тривало, курсами. У гострий період захворювання показані антибактеріальні препарати: пеніцилін і напівсинтетичні пеніциліни («Ампіцилін», «Амоксиклав», «Ампіокс», «Оксациллин»). Для лікування підгострих і хронічних арахноідітів призначаються додатково дегидратирующие засоби («Фуросемід», «Диакарб» та інші); розсмоктують («Лідаза», екстракт алое, склоподібне тіло, «Плазмол»); загальнозміцнюючі і імуностимулюючі препарати (АТФ, вітаміни групи В) і симптоматичні засоби. У клінічній практиці використовується очноямково-потилична методика йод-електрофорезу. При виникненні нападів призначаються протисудомні препарати («Конвулекс», «Депакін»).
4
При розвитку слипчивого процесу з утворенням кістозного процесу або спайок проводять нейрохірургічні операції для усунення перешкод циркуляції цереброспінальної рідини. Метод пневмоенцефалографія застосовується не тільки з діагностичною, але й з терапевтичною метою. Введений повітря сприяє розриву спайок і тим самим усуває ряд таких симптомів, як головний біль, миоклонии, епілептичні припадки.
5
При дифузних арахноидитах оболонок головного мозку призначають рентгенотерапію, при спінальних арахноидитах показані фізіотерапевтичні процедури, сірководневі і радонові ванни, грязьові аплікації.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0eKfB05oc0Q