Як вилікувати гінгівіт.

Гінгівіт - запальний процес, який виникає всередині ясна і проявляється набряком, гіперемією (почервонінням) і кровоточивістю, а також болем в яснах. Гінгівіт з'являється внаслідок недотримання елементарних правил гігієни та догляду за ротовою порожниною. Розрізняють гострий і хронічний гінгівіт.
Інструкція
1
Лікування гінгівіту слід проводити виключно у стоматолога. Основа лікування - це усунення зубних бляшек.Во-перше, ретельно дотримуйтесь правил гігієни та догляду за порожниною рота. У вас має бути збалансоване і повноцінне харчування, що містить необхідний набір вітамінів і мікроелементів.
2
Досить часто призначаються спеціальні лікарські препарати, це необхідно не тільки для лікування гострого гінгівіту, але і для попередження розвитку ускладнень. У лікуванні гінгівіту застосовують протизапальні засоби, антибактеріальні препарати, місцеві імунокоректори.
3
У деяких випадках може знадобитися проведення стоматологічних процедур: видалення зубного каменю ультразвуком або механічним методом, заміна і шліфування пломб, встановлених неякісно або виступаючих над яснами.
4
При перших ознаках гінгівіту негайно звертайтеся в спеціалізовану клініку, інакше надалі при розвитку процесу може знадобитися хірургічна микрооперация (кюретаж). Під час даної операції стоматолог прибирає зубні відкладення з використанням екскаваторів, спеціальних гачків, кюреток (закритий кюретаж). У деяких випадках доводиться проводити розріз ясен і видаляти зубні відкладення, тобто використовувати метод відкритого кюретажа.
5
Якщо у вас хронічний гінгівіт, то ротову порожнину необхідно обов'язково обробляти протизапальними лікарськими препаратами і розчином бікарбонату натрія.В тому випадку, якщо гінгівіт викликаний інфекційними процесами, то в першу чергу слід усунути причину інфекції. Стоматолог призначить вам антибактеріальні або протигрибкові лікарські препарати.
6
Найчастіше гінгівіт виникає внаслідок зниження імунітету організму. У зв'язку з цим, поряд з протизапальними препаратами в лікуванні гінгівіту застосовуються імунокоректори (иммунал, іммудон та інші). Імунокоректори активізують захисні механізми слизової оболонки порожнини рота, посилюють фагоцитоз, а також збільшують вміст у слині лізоциму. Цей фермент володіє сильним антибактеріальну дію, він стимулює імунну систему і збільшує вироблення імунокомпетентних клітин, що продукують антитіла в організмі. Пацієнту призначається комплекс вітамінів з мікроелементами (гендевит, ундевіт, піковий), галаскорбін, вітамін С та ін.
7
Застосовують у терапії гінгівіту і народні засоби (відвари кори дуба, шавлії, ромашки лікарської). Речовини, які входять до складу цих препаратів, мають протизапальну, протимікробну і в'язким ефектом.
8
Необхідно пам'ятати, щоб попередити розвиток гінгівіту, достатньо виконувати три основних правила: кожні 6 місяців видаляйте зубні відкладення в стоматологічній клініці; щодня за допомогою зубної нитки і пасти усувайте зубні бляшки; регулярно відвідуйте стоматолога.
Зверніть увагу
Використовувати можна БАДи з соком алое або самі листочки, прикладаючи їх на ніч до запалених ясен. Плюс подібного лікування - натуральність препарату. Рецепт №3. Лікування гінгівіту соком каланхое. Можна лікувати гінгівіт відваром граната. Готується відвар з кірок граната. Можна приєднати і його квітки (якщо вони звичайно є).
Корисна порада
Крім мікробів причиною даного захворювання можуть також стати і віруси (герпетичний гінгівіт), гриби (кандидозний гінгівіт) та ін. Гінгівіт часто виникає через травматизації ясен, яка зазвичай є результатом неправильного лікування у стоматолога або виникає через аномалій будови органів ротової порожнини. Як лікувати гінгівіт?