Як провести опитування по інтернету.

Інтернет- опитування - один з методів зближення з клієнтами, він дозволяє дізнатися переваги користувачів, що заходять на той чи інший сайт, їхні думки про відбуваються в світі і багато іншого. Опитування потрібні для того, щоб не діяти навмання, а задовольнить максимально потреби та очікування потенційних клієнтів.
Вам знадобиться
  • - цільова аудиторія;
  • - мета і методи опитування;
  • - анкета;
  • - сайт для розміщення анкети.
Інструкція
1
Для того, щоб провести поріс по інтернету, необхідно визначитися з метою дослідження. Наприклад, ви хочете вивести на ринок новий продукт або змінити вже наявний таким чином, щоб він більше приваблював користувачів. У відповідність з метою опитування вибирається його цільова аудиторія, тобто та група людей, яку ви будете опитувати.
2
Далі слід вибрати метод дослідження. Вони можуть бути кількісними або якісними. Перший дасть вам тільки статистичну інформацію в цифрових даних, завдяки другому вдасться отримати більш докладні відповіді, але їх складніше буде піддати статистичній обробці.
3
Тепер можна приступити до створення анкети. Вона не повинна бути перевантажена: питань краще зробити максимум 10-15, не варто зловживати складними і важкими до сприйняттями питаннями, не слід питати про речі глибоко лічних.Для написання програмного коду опитування найкраще залучити грамотного програміста, мало кому вдасться з цим впоратися самостійно.
4
Анкету можна розмістити на своєму сайті, блозі, форумі. Можна скористатися сторонніми сайтами, на які найчастіше заходить ваша цільова аудиторія.
5
У наслідку, отримані результати необхідно обробити. Для цього можна скористатися вбудованими в табличні редактори статистичними формулами, або спеціалізованими програмами, типу SPSS.
Зверніть увагу
У інтернет-опитувань є істотне обмеження. Цільова аудиторія деяких опитувань в мережі не представлена. Так, наприклад, немає сенсу намагатися з'ясувати через інтернет уподобання пенсіонерів або малозабезпечених.
Корисна порада
В інтернеті для проведення опитувань існує безліч платних і безкоштовних сервісів. Якщо опитування дійсно важливий для коригування вашого бізнесу, то краще скористатися послугами фахівців, адже прибуток, який ви можете отримати в подальшому буде набагато більше витрат на оплату їх роботи.