Як скласти план квартири.

Складання плану квартири на етапі підготовки до ремонту допоможе уникнути подальших переробок і заощадити значну частину коштів. Можна звернутися за допомогою до фахівців або спробувати зробити це самостійно.
Інструкція
1
Почніть складання плану квартири з докладного обміру висоти, ширини і довжини всіх приміщень за допомогою рулетки. Нанесіть на план всі наявні виступи, ніші і неправильні кути.
2
На наступному етапі складіть план квартири на міліметровому папері, задавши масштаб. Найчастіше використовується масштаб 1:50 або 1: 100. Так, наприклад, при виборі масштабу 1: 100, кожен метр габаритних розмірів приміщення буде дорівнює 1 см на плані.
3
Позначте на плані висоту стін, дверних і віконних прорізів. Щоб вам було легше орієнтуватися, зовнішні стіни позначте подвійний лінією товщиною 0,5 см, а перегородки усередині приміщення - такими ж лініями, але в два рази тонше.
4
Вікна на плані позначте як прямокутники, обмежені з двох сторін, з двома лініями (стеклами) усередині. Двері позначте косими лініями, спрямованими в бік, в яку вони будуть відкриватися.
5
Завершивши з плануванням приміщення, нанесіть на отриманий план меблі. Щоб позначити її на папері у вигляді геометричних фігур, уявіть, що ви бачите стіл, шафа або диван зверху.
6
Використовуйте один з варіантів пошуку найкращого розташування меблів на плані. Найпростіший спосіб - намалювати меблі на щільному папері або картоні, а потім вирізати і розміщувати фігури на плані.
7
Інший варіант - калька. Прикладіть цю прозору папір до плану, і намалюйте на ній меблі. Зробіть декілька ескізів бажаного інтер'єру, а потім виберіть кращий.
8
Крім того, ви можете зробити план квартири в тривимірному вигляді за допомогою спеціальної програми на комп'ютері. Це може бути House Beautiful, FloorPlan 3D або будь-яке аналогічний додаток.
9
Введіть у програму вихідні розміри, і ви побачите свою квартиру на екрані в тривимірному вигляді. Після цього ви зможете розставити меблі і відразу ж подивитися результат.
Зверніть увагу
Стіни і стелі в багатьох квартирах нерівні, тому виміри варто робити для кожної окремої кімнати, не орієнтуючись на розміри тільки в одному приміщенні.
Корисна порада
Деякі меблеві магазини пропонують використовувати власні програми, за допомогою яких ви зможете і вибрати потрібну вам меблі і розставити її в інтер'єрі, а потім купити все, що ви задумали.
Зібравшись будувати будинок або дачу, першим ділом продумайте, чого ж ви хочете і як собі уявляєте майбутнє будова. Накресліть його план . План може знадобитися і в тому випадку, якщо зібралися щось змінити всередині будинку або зробити зовнішню прибудову.
Вам знадобиться
  • Рулетка
  • Карандаш
  • Линейка
  • Угольник
  • Лист папери
Інструкція
1
Проведіть необхідні вимірювання. Вам потрібно знати довжину і ширину будови. Якщо ви тільки зібралися будувати будинок, придумайте, яких він повинен бути розмірів.
2
Проведіть на аркуші осі. Врахуйте, що вісь буде розташовуватися посередині несучої стіни. Відповідно, відстань між осями відповідає проміжку між стінами.
3
Промаркируйте осі. Вертикальні осі позначте цифрами, а горизонтальні - російськими літерами.
4
Прорисуйте по осях стіни жирною лінією. Позначте дверний проріз.
5
Нанесіть внутрішні стіни і перегородки.
6
Позначте двері і вікна, а також напрямок, в якому вони відкриваються. Перегородки заштрихуйте. Вікна та двері пронумеруйте.
7
Позначте кухню, ванну, туалет та інші приміщення, в яких є необхідне обладнання або передбачається його установка.
8
Позначте сходи, вентиляційні шахти, позначку рівня підлоги.
9
Присвойте кожному приміщенню експлікаціонний номер і позначте його цифрою в кружечку.
10
Зробіть таблицю експлікації. Внесіть в неї всі приміщення в порядку нумерації.
Зверніть увагу
Папір краще всього брати мілліметровую.Удобнее заздалегідь вибрати масштаб і креслити план відповідно до нього. Всі лінії проводите строго по лінійці. Якщо в будинку є якісь приміщення, скажімо, круглої або овальної форми - НЕ малюйте їх від руки, а користуйтеся креслярськими інструментами.
Корисна порада
На плані ділянки необхідно позначити та пронумерувати всі будови, доріжки, колодязь. Можна позначити також різні зони - сад, городні грядки і прочее.По міру появи на плані кожної лінії одразу ж проставляйте розмір позначеного нею об'єкта. Це заощадить масу часу.