Як класти мозаїчну плитку. Як самому покласти мозаїчну плитку на кухні.

Незвичайність і краса мозаїчної плитки привертають до неї особливу увагу. Однотонна поверхня або складні панно, авторські малюнки або чітка геометрія - така різноманітність дозволяє втілити в життя будь-яку фантазію ідеально вписується в інтер'єр. Укладання мозаїки справа не складне і зажадає тільки терпіння, акуратності і фантазії.
Інструкція
1
Перевірте якість поверхні, на яку укладається мозаїчна плитка. Поверхня повинна бути ідеально рівною, без видимих шорсткостей і дефектів. Якщо існують вади на поверхні, зашпаклюйте їх клейовий сумішшю, дайте висохнути і зашкурьте місця шпаклівки. Перевірте поверхню правилом.
2
Визначте спосіб укладання мозаїки. Це може бути поштучна укладка, матрична (мозаїка наклеєна виробником на спеціальний папір або сітку і являє собою блок) або укладка з малюнком. Якщо це укладання з малюнком або візерунком, зробіть ескіз на аркуші паперу в масштабі або в натуральну величину. Перенесіть візерунок на стіну.
3
Визначте місце, звідки буде починатися укладка плитки. Починайте укладання з самого видного і освітленого місця, залишивши на можливу укладку з підрізуванням мозаїки погано Популярні місця. Визначте нижній рівень укладання мозаїки, якщо укладання проводиться на стіні. Нанесіть за допомогою гидроуровня мітки і з'єднайте їх лінією. Прибийте по цій лінії металевий профіль або рівну дерев'яну рейку. Це буде базова поверхню.
4
Нанесіть клейову суміш на поверхню. За допомогою зубчастого шпателя (глибина зуба 3-4 мм) зробіть профіль на поверхні суміші. Прикладіть плитку або матрицю з плиток, вирівняйте по площинах, щільно притисніть. Переходьте до наступної плитці або матриці. Перевірте правильність укладання правилом або рівнем.
5
вирівнялася покладену поверхню гумовим роликом. Слідкуйте за тим, що б ширина швів була однаковою. При використанні матриці, після укладки і вирівнювання, намочіть зовнішню папір водою і акуратно зніміть її. Якщо укладаєте прозору мозаїку, то застосовуйте клейову суміш білого кольору.
6
Підрізування мозаїки виробляєте звичайним склорізом або, якщо лінії мають неправильну форму, кусачками. При викладанні візерунка видаляйте зайві ділянки плитки акуратно і маленькими шматочками.
7
Затріть шви між шматочками мозаїки спеціальною сумішшю (затіркою). Затирайте спеціальним гумовим або пластиковим шпателем. Залишки суміші відразу видаліть вологою губкою або ганчіркою і протріть поверхню насухо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r0HAPEb9Hhc