Як виростити ранню розсаду.

Замість того щоб купувати розсаду , краще виростити її самостійно. Якщо у вас є тепле і світле місце в квартирі з вікнами, що виходять на південь або на південний схід, засклена або відкрита веранда або парник, укритий прозорою плівкою - приступайте до вирощування ранньої розсади без побоювання. Все необхідне у вас вже є. Розглянемо на прикладі розсади помідорів.
Інструкція
1
За 1,5-2 місяці до висаджування розсади в грунт починайте готувати насіння. Переберіть їх і помістіть відібрані в 1% -ний розчин марганцевокислого калію на 20 хвилин. Це захистить рослини від Стріка і мозаїки - вірусних захворювань рослин. Потім промийте насіння і на пару годин опустіть у воду кімнатної температури.
2
Помістіть набряклі насіння в холодильник на 2-3 доби при температурі 0оС. Якщо є можливість загартувати розсаду , загартувати і насіння шляхом зниження температури в холодильнику до 2-3оС.
3
Суміш для сіянців приготуйте з дернової землі і перегною або з провітреного торфу і перегною у співвідношенні 1: 1. Мінеральні добрива не вносите. Також підійде для сіянців поживна суміш для горшечной розсади. Не забувайте про фосфорне живлення насіння і розсади.
4
Наповніть дерев'яний ящик габаритами приблизно 50х35х10 см підготовленої грунтової сумішшю, ущільнюючи її ребром долоні по стінках ящика. Дощечкою вирівняйте поверхневий шар. Насіння висівають у борозенки глибиною 1 см, продавленими вузької лучиною, після чого полийте їх з невеликої лійки з дрібним ситом, щоб грунт чи не розмило.
5
Температура до сходів повинна триматися на рівні від 20оС до 25оС. Як з'являться сходи, переставте ящик на сонячне місце і 4-5 днів підтримуйте такий режим: вдень 12-15оС, вночі - від 8оС до 10оС. Далі, поки не з'явиться перший листочок, тримайте температуру на рівні 20-22оС вдень, 6-10оС вночі і 16-18оС в похмуру погоду. Не забувайте також регулярно провітрювати приміщення. І якщо світла недостатньо, вирощуйте розсаду при температурі, на 2оС нижче, ніж зазвичай. Інакше рослини витягнуться, а якість розсади погіршиться.
6
Підготуйте декілька паперових стаканчиків діаметром не більше 10 см, наповніть кожен поживною сумішшю і виконайте тонкої лучиною отвір глибиною, рівній довжині стеблинки. Потім у неї покладіть 2-3 гранули суперфосфату.
7
Обережно підкопати і вийміть сіянці з ящика. Довге коріння пріщіпніте і кожен сіянець опустіть в луночку. Поруч застроміть кілочок на глибину сіянцю і під кутом, після чого по всій довжині притисніть до нього сіянець.
8
Підгодовуйте розсаду наступним чином: - перший раз - 5 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 12 г хлористого калію на відро води; - другий і третій рази - подвоюйте дози щотижня; - четвертий раз - 10 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату і 80 г хлористого калію.
9
Поливайте розсаду рідко, але рясно. Незадовго до пікіровки (за кілька днів) укрийте для прогрівання грунт з поживною сумішшю плівкою. Розсаду можна вирощувати в горщиках або стаканчиках, обходячись без пікіровки. Проте в кімнатних умовах вона вкрай бажана, тому як після пікіровки рослини набагато рідше витягуються.
Практично всі городники навесні займаються вирощуванням розсади. Воно й зрозуміло - якщо садити в грунт розсаду замість насіння, отримуєш більш ранні врожаї. Крім того, розсада більш стійка до захворювань, шкідників і зміни погодних умов у порівнянні з молодими пагонами. От тільки як виростити здорову розсаду ?
Інструкція
1
Час посіву розсади визначається шляхом розрахунку, виходячи з статистичної дати останніх заморозків у вашій місцевості. Наприклад, розсаду помідорів садять за 6-8 тижнів до останніх заморозків, розсаду огірків - за 2-4- тижні.
2
Для початку слід підготувати грунт. Її можна купити готової в садовому центрі - це більш швидкий, але і більш дорогий спосіб. Або ж суміш для висаджування можна приготувати самостійно. Для цього беруть приблизно однакову кількість перегною, піску і землі, ретельно перемішують і прожарюють на пар або в мікрохвильовці. Прожарювання - необхідна процедура для знезараження грунту. Її необхідно проводити заздалегідь, щоб мікрофлора відновилася до часу висаджування насіння.
3
Садять насіння або в спеціальні ящики, або в горщики. Якщо садити в ящики, надалі буде потрібно подальша пересадка (пікіровка) розсади. Якщо ж садити розсаду в спеціальні горщики з паперу або торфу, пересадка не буде потрібно, тому розсада садиться в грунт разом з горщиком. Багато хто вважає цей спосіб найбільш кращим, тому розсада не травмується при пересадці.
4
Щоб розсада виросла сильною та здоровою, їй необхідно хороше освітлення. При недоліку освітлення розсада виходить блідою і слабкою. Гарним освітленням вважається близько 15 годин яскравого світла в добу. Найчастіше світловий день в наших широтах виявляється коротше, тому необхідно використовувати лампи підсвічування, регулярно повертаючи горщики з розсадою, щоб вона висвітлювалася рівномірно.
5
Розсаду необхідно регулярно поливати, підтримуючи грунт у вологому стані, але не переливаючи її, щоб не було застою води. Золоте правило - поливати розсаду потроху і часто.
6
Коли на молодих пагонах з'являється другий комплект листя, настає пора підгодовувати розсаду . Можна скористатися більш простим способом - додати в землю універсальне добриво в гранулах. Воно розраховане на довгу роботу, тому додавати його потрібно тільки один раз. Або можна користуватися рідким добривом, яке вноситься раз на тиждень.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UBLNKEgM-Ec