Як зробити гнуті фасади. гнуті фасади своїми руками.

У дизайні інтер'єру все частіше використовуються гнуті фасади . Вони надають якусь динаміку приміщенню і дозволяють візуально розширити його межі. Як правило, фасади виготовляються на меблевому виробництві під замовлення за параметрами певної моделі, але можна і самостійно перетворити наявну у вас корпусні меблі.
Вам знадобиться
  • ДВП товщиною 3,2 мм
Інструкція
1
Якщо вам потрібно виготовити виріб певного радіуса, то попередньо зробіть спеціальний шаблонний каркас. Радіус на торцевому шаблоні повинен відповідати радіусу майбутнього зразка. Шаблонні каркаси якісно вийдуть із залишків чи відходів ЛДСП. Як матеріал для фасаду використовуйте ДВП товщиною 3,2 мм.
2
Визначте, скільки заготовок ДВП вам буде потрібно на один фасад. Виходите з його товщини, в якщо формат стандартний 16 мм, то приготуйте 5 шт. З тильного боку краще використовуйте ДВП з покриттям одного тону з каркасами готових шаф, інакше доведеться витрачати час на фарбування.
3
Розкроїте заготовки з невеликим припуском по планованим розмірам, очистіть їх від пилу. Потім нанесіть клей, розподіліть рівномірно по всій площі. Зверху покладіть наступну заготовку, знову нанесіть шар клею. Повторіть дію. Останню змащувати клеєм не треба, тому що лицьова і тильна сторони фасаду повинні залишитися сухими.
4
Склеєні верстви ДВП закріпіть на каркасі. Спочатку прихопіть саморізами одну сторону. Саморізи вкручуйте на місці припусков. Потім зігніть всю конструкцію за формою каркаса, прикріпіть інший бік. Щоб уникнути утворення хвиль на краях вироби, тісно обмотайте його канцелярським скотчем. З цією ж метою можете закріпити рівний брусок зверху по краях, застосовуючи струбцину.
5
Чекайте кілька днів, поки висохне, потім зніміть скотч і саморізи. Настав час подбати, щоб виріб в майбутньому не розігнувся. Відразу кріпите невеликими саморізами. Уникайте тих місць, де будуть отвори для ручок і петлею. Всі краї відріжте лобзиком, кромки рівняйте шліфуванням. Якщо ні шліфувальної машини, то використовуйте наждачний папір, закріплену на бруску.
6
Якщо ви помітили на кромці тріщинки або НЕ проклеєні порожнечі, то спочатку проклейте їх, потім зашпаклюйте. Залишилося просвердлити потрібні отвори і пофарбувати готовий виріб.
7
Існує ще один спосіб зробити гнутий фасад, при якому не потрібно робити шаблонний каркас. Використовуйте спеціальну МДФ, у якої є прорізи на відстані приблизно 5 мм один від одного і гладка структура з обох сторін. Заготовки з МДФ можна закріплювати на шаблоні, а можна зафіксувати фрезерованими сторонами всередину. Потім заготовки склеюються. Товщина МДФ, становить 8 мм. Для отримання стандартного фасаду в 16 мм достатньо склеїти дві заготовки. Зачекайте, поки висохне. Доведіть виріб до потрібного розміру, прошпаклюйте торці.
Зверніть увагу
Використовуючи високотехнологічне обладнання для виробництва гнутиx фасадів ми домоглися найвищих якісних показників.
Корисна порада
Гнуті меблеві фасади для кухні та ванних кімнат з МДФ. Компанія «Равелин» виготовляє кухні з гнутими фасадами. На схемах представлено два види гнутих кухонних фасадів - увігнуті і опуклі. По зовнішній стороні радіус увігнутої конструкції становить 450 градусів, а по внутрішній стороні опуклою - 240 градусів.
Виготовити меблевий фасад самостійно не надто просто, але цілком можливо. Все, що вам для цього знадобиться, - це набір інструментів, вмілі руки, а також докладна інструкція з точними вказівками з приводу того, що і як потрібно робити.
Вам знадобиться
  • Інструменти, матеріали, вмілі руки, інструкція.
Інструкція
1
Проект.Мебельний фасад , про виробництво якого ми поговоримо, виконується з дерева і має підсумкові розміри 22 на 600 на 450 мм. Для його виготовлення вам знадобляться: дві перекладини (22 на 60 на 350 мм), панель збірна з 6-ти планок (16 на 49 на 58 мм), 2 деталі для обв'язки (22 на 600 на 60 мм).
2
Центральна збірна панель: ізготовленіе.В першу чергу за допомогою фрезерного верстата вам потрібно обробити планки, причому тільки з одного боку. Далі зробіть обробку з другої (протилежної) сторони. Тепер вам необхідно зібрати разом і склеїти все раніше оброблені панелі, туго стягнувши їх струбцинами. Панелі для склейки краще укладати так, щоб поруч лежали панелі з протилежним напрямком структури деревини.
3
Шип на перекладинах: ізготовленіе.На фрезу встановіть інструмент для виготовлення шипів і виготовте шипи на двох перекладинах. Вам також варто виготовити силовий шип на перекладинах. Після цього один раз фрезою необхідно пройтися поперек полотна, перевернути поперечини і повторити ще раз те ж саме. Верхню і нижню поперечини потрібно профілювати. Зберіть всі деталі разом.
Зверніть увагу
Виготовити самостійно меблевий фасад не надто легко, проте при старанності і наполегливості і у вас це напевно вийде.
Корисна порада
1. Також варто виробити і підсумкову профільну обработку.2. Інструменти краще використовувати для такої роботи тільки високоякісні.