Як відновити файл на CD-диску.

При довгому зберіганні CD дисків, попаданні на них сонячних променів або зберіганні дисків біля опалювальних батарей може статися часткова втрата інформації з них. Також втрата відбувається при царапании або затирании поверхні диска, на якій записані дані. Але навіть в таких випадках існує можливість відновлення втрачених файлів .
Вам знадобиться
  • - привід CD;
  • - програма для відновлення файлів з CD.
Інструкція
1
З'ясуйте, наскільки сильно зіпсований диск. Для цього можна використовувати різні програми діагностики дисків (наприклад, Non Stop Copy). Даний крок можна не робити, якщо візуально чітко видно подряпини, відколи, потертості на записаної стороні диска.
2
Почніть відновлення помилкових файлів програмою для відновлення дисків. Як варіант, можна використовувати такі програми: Акола, CD Recovery Toolbox Free, Max Data Recovery.
3
Визначте, наскільки якісно пройшло відновлення. Якщо файли відновилися добре, робота закінчена. Якщо погано, то перейдіть до кроку 4.
4
Видаліть пил і відбитки. Для цього рекомендується використання чистої, сухий, м'якої ганчірки. Оптимальний варіант - бавовняної. Протирання робите від центру диска до краю практично без застосування сили. Не можна використовувати бензин, ацетон та інші розчинники, щоб уникнути негативних реакцій з поверхнею диска.
5
Відновіть прозорість диска. Для цього зробіть полірування його поверхню. Однак в такому випадку неминуче поява нових мікроподряпин. Так як для диска небезпечні поздовжні подряпини, то полірування необхідно виробляти в напрямку, поперечному доріжках диска, тобто вздовж радіуса. Замість полироля можна використовувати розчинену в гасі або уайтспіріт пасту гої, а також зубну пасту, розчинену в рівних частинах з водою.
6
Залийте подряпини. Рекомендується використання звичайного воскосодержащего полироля Pronto. Нанесіть трохи полироля на подряпину і розітріть шматочком м'якої тканини для того, щоб віск залив подряпину і прибрав переломлення на цьому місці. Ця дія необхідно виробляти з усіма подряпинами. Потім відразу рекомендується зробити копію диска, т.к. днів через 5-7 диск знову буде нечитабельним.
Корисна порада
Перед відновленням рекомендується протерти диск серветкою з мікрофіброю.