Як розкрутити диск.

Трапляється, що звичайний комп'ютерний жорсткий диск раптом відмовляється розкручуватися. В цьому випадку, необхідно змусити його розкрутитися хоча б один раз, після чого, поки він ще працює, якомога швидше перенести дані з нього на інший.
Інструкція
1
Завершіть роботу операційної системи комп'ютера (якщо зупинився накопичувач - не системний), після чого відключіть машину від мережі фізично.
2
Вимкніть від жорсткого диск а всі кабелі, запам'ятовуючи, як і куди вони були підключені.
3
Зніміть накопичувач. Уважно розгляньте його плату на предмет наявності явних пошкоджень, наприклад, почорнілих, обвуглених елементів. Якщо вони є, то пошкоджена не механічна частина. Віддайте привід в ремонт, і він, можливо, після цього буде служити вам ще дуже довго.
4
Якщо пошкоджень на платі немає, спробуйте розклинити застряглий підшипник приводу. Візьміть його в руки, після чого різко розкрутіть навколо осі двигуна.
5
Підключіть жорсткий диск назад до комп'ютера, закріпіть його, увімкніть комп'ютер, після чого перевірте, розкручується він.
6
Якщо жорсткий диск розкрутився, а комп'ютер завантажився, якомога швидше підключіть до нього знімний жорсткий диск і перенесіть всі дані з пошкодженого на нього. Або, якщо в комп'ютері є інші жорсткі диск і, і на них є достатньо вільного місце, перенесіть дані на них.
7
У випадку, якщо жорсткий диск
8
Після кількох безуспішних спроб самостійної розкрутки жорсткого диск а віддайте його в фірму, що спеціалізується на відновленні інформації. Не намагайтеся розбирати накопичувач - цим ви лише збільшите несправність, і відновлення інформації обійдеться в більш велику суму.
9
Відразу ж, як тільки з жорсткого диск а буде витягнута вся інформація, піддатлива витяганню, замініть його на інший. Якщо він був завантажувальним, перевстановіть операційну систему і всі додатки, відновіть настройки.
10
Надалі використовуйте жорсткий диск , який хоча б раз відмовлявся розкручуватися, тільки для перенесення інформації, але не для її зберігання. Переносите з його допомогою тільки невідповідальних інформацію.