Як дізнатися енергоспоживання комп'ютера. Як дізнатися скільки потужності використовує комп'ютер.

З кожним роком на комп'ютерному ринку з'являються все більш потужні моделі. Для того щоб пограти в ігри або обробити інформацію, потрібна велика кількість електроенергії. А за збільшення її споживання доводиться оплачувати великі рахунки.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Розрахунок електроенергії, споживаної комп'ютером, являє собою підсумовування потужностей всіх його компонентів. Дізнайтеся потужність головного компонента, тобто центрального процесора. Чим вище його частота, тим більше електроенергії буде витрачатися.
2
Додайте до попереднього значення потужність, яку споживає материнська плата. Середнє значення зазвичай коливається в межах 20 Вт.
3
До отриманої суми додайте потужність, споживану відеокартою. Середнє значення становить 100 Вт.
4
До попереднього значення приплюсуйте потужність модуля оперативної пам'яті. Більший за обсягом модуль, відповідно буде споживати більше електроенергії. Середнє значення потужності модуля оперативної пам'яті - 15 Вт.
5
Додайте до отриманої сумі потужність вінчестера. Споживана їм потужність залежить від запущених процесів. Під час гри на комп'ютері, електроенергії витрачається більше, ніж при перегляді сайтів.
6
До попереднього значення додайте потужність всіх наявних приводів. Це значення зазвичай коливається в межах 20 Вт і залежить від швидкості обертання і частоти використання.
7
Приплюсуйте до отриманої суми потужність, споживану флоппі-дисководом. Це значення стандартно для всіх виробників і становить 7 Вт
8
До попередньої цифри додайте потужність, яку споживає звукова плата. Чим якісніше звукова плата, тим більше її потужність. Середнє значення коливається в межах 10 Вт
9
До попередньої сумі приплюсуйте потужність, споживану USB-портом, LPT-портом і COM-портами. Середнє значення - 9 Вт
10
Заключна цифра, яку потрібно додати, щоб дізнатися, скільки електроенергії споживає комп'ютер - потужність мережевої карти. Середнє значення становить 4 Вт.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що надмірне споживання електроенергії може призвести до пожежі.
Корисна порада
Споживання електроенергії значно скоротиться, якщо ви будете використовувати на комп'ютері «сплячий» режим.