Як зберегти макрос.

Макрос - це невелика програма в самих різних додатках, від ігор до офісних інструментів. За допомогою макросів можна значно прискорити, полегшити і зробити більш зручною роботу з комп'ютером. Наприклад, в таблицях Excel вам треба зробити сотню однакових дій. Це можна робити вручну, витративши багато часу, або автоматизувати. Ось для цієї мети і служать макроси - мікропрограми, для створення яких не потрібно знати програмування.
Інструкція
1
Запустіть програму Excel. Коли відкриється таблиця, натисніть кнопку «Сервіс» у верхній частині вікна і виберіть підміню « Макрос », в якому натисніть лівою кнопкою миші рядок «Почати запис». Це опис в точності стосується версії Microsoft Excel 2003, але в інших версіях дії аналогічні.
2
З'явиться вікно з заголовком «Запис макросу». У першій сходинці задайте ім'я, щоб можна було відрізнити один макрос від іншого і, не запускаючи його, знати, яке призначення має ця мікропрограма.
3
Нижче імені задайте кнопку швидкого виклику, це може бути будь-яка клавіша в поєднанні з кнопкою «Сtrl». Також виберіть місце збереження. Для цього у спадному списку виберіть один з варіантів: «Ця книга», «Особиста книга макросів» або «Нова книга». Якщо ви хочете, щоб записана послідовність операцій була доступна з будь-якого документа Excel - вибирайте варіант «Особиста книга макросів». Інший варіант - зберегти макрос в тому документі, до якого він зазвичай буде застосовуватися, тоді вибирайте варіант «Ця книга».
4
Останнє поле - рядок опису. Запишіть коротко призначення макросу - тоді їм буде зручніше користуватися. Можна залишити поле порожнім.
5
Натисніть «ОК», щоб приступити до запису. На екрані з'явиться кнопка зупинки запису, вона виглядає як синій квадрат. Почніть виконувати дії, які ви хочете зберегти як макросу: міняйте розмір шрифту, створюйте кордону таблиць, копіюйте значення осередків, тобто всі ті однакові операції, які ви зазвичай робите з документом.
6
Коли закінчите, натисніть синій квадрат - кнопку зупинки запису. Або можете знову натиснути меню «Сервис», потім « Макрос ». На місці, де був рядок «Почати запис», буде зворотна команда «Зупинити запис».
7
Закрийте вашу таблицю. Коли з'явиться пропозиція зберегти зміни, зроблені в документі і в особистому книзі макросів, - натисніть кнопку «Так». В цьому випадку ваш макрос буде записаний і його можна буде виконати в будь-який момент.
8
Для перевірки знову відкрийте вашу таблицю Excel або створіть новий документ таблиць. Натисніть клавіші, задане для збереженого макросу. Якщо ви зробили все правильно - на екрані дуже швидко будуть виконані всі дії, які ви виконували при записі. Експериментуйте - і ваша робота з комп'ютером стане набагато зручнішою.