Як скопіювати назви файлів. Як скопіювати імена файлів.

Назва файлу не тільки дозволяє відрізнити один файл від іншого, але і несе інформацію про тип даних, в нього записаних - ця інформація міститься в розширенні, тобто в тій частині назви , яка поміщається після останньої крапки. При необхідності записати або передати ім'я файлу важливо не помилитися, тому, якщо ім'я не складається з декількох букв, краще не намагатися відтворити його, зчитуючи і набираючи, а використовувати пару операцій скопіювати/вставити.
Інструкція
1
Використовуйте стандартний файл-менеджер операційної системи, якщо треба скопіювати назву тільки одного або декількох файлів. В ОС Windows таким файл-менеджером є Провідник. Щоб його запустити, достатньо натиснути клавіші WIN + E.
2
Перейдіть до папки, яка містить файл, назва якого вас цікавить. Зверніть увагу на наявність розширення в назви х файлів - за замовчуванням в налаштуваннях ОС відображення розширення відключено. Якщо вам потрібно скопіювати і розширення теж, то можна змінити відповідну настройку. Для цього розкрийте в меню Провідника розділ «Сервіс» і виберіть рядок «Властивості папки». На закладці «Вид» відкрився вікна знайдіть рядок «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів" і зніміть позначку в чекбоксі. Після цього натисніть кнопку «OK».
3
Знайдіть потрібний файл в загальному списку, виділіть його клацанням лівої кнопки миші та натисніть клавішу F2 в ряду функціональних кнопок клавіатури. Потім натисніть клавіші CTRL + C, щоб помістити назва файлу в буфер обміну - таким способом ви скопіюєте назву і отримаєте можливість вставити його (CTRL + V) за призначенням.
4
Використовуйте DOS-команду, якщо треба скопіювати назви великої кількості файлів. Для цього треба запустити термінал командного рядка - натисніть клавіші WIN + R, введіть команду cmd і клацніть кнопку «OK». У розпочатому терміналі введіть команду, яка виводить на екран список файлів в папці. Команда пишеться дуже просто - dir, а ось набирати вручну повний шлях до каталогу, файли якого вас цікавлять, буде досить утомливо. Простіше переключитися в Провідник, виділити шлях до каталогу в адресному рядку і скопіювати його (CTRL + C). Потім знову поверніться у вікно терміналу, введіть пробіл, клацніть правою кнопкою миші і виберіть рядок «Вставити» в контекстному меню. Після цього натисніть клавішу Enter і команда виведе у вікно терміналу повний список файлів.
5
Клацніть у вікні терміналу правою кнопкою миші і виберіть пункт «Виділити все». Потім натисніть клавішу Enter і виділений текст буде поміщений в буфер обміну. Вставивши його в який-небудь текстовий редактор, відредагуйте список, залишивши тільки імена потрібних вам файлів.