Як варити кутю на Різдво. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Напередодні Різдва, 6 січня, християни накривають святковий стіл, на який обов'язково ставлять 12 пісних страв, головною з яких є кутя (сочиво, коливо). За традицією з неї починається вечерю і кожен, хто сидить за столом повинен з'їсти хоча б ложку. Продукти для різдвяної куті мають свої символічні значення: пшениця символізує воскреслу життя, мед - благополуччя і здоров'я, мак - достаток. Традиційний рецепт приготування цієї страви відомий з найдавніших часів.
Вам знадобиться
  • 0,5 кг пшениці;
  • 1 стакан маку;
  • 1 склянка ізюму;
  • 1 стакан волоських горіхів;
  • 100 г меду;
  • 500 г сухофруктів для узвару (набір).
Інструкція
1
Промийте добре пшеницю, раніше її товкли з невеликою кількістю води для очищення від плевел, але зараз в магазині продають вже очищене зерно. Потім замочіть на 3-4 години, щоб швидше зварилася. Варіть пшеницю не менш 2-х годин до м'якості. Готові зерна мають білуватий колір.
2
Промийте мак гарячою водою і залийте окропом. Коли охолоне, воду злийте через сито і розітріть його в ступці до появи макового молочка. З'єднайте мак з постигла пшеницею.
3
Промийте і залийте окропом ізюм, після охолодження воду злийте. Горіхи подрібніть і, якщо хочете, підсмажте. Додайте і те, і інше до решти продуктів і добре все перемішайте.
4
Приготуйте узвар із сухофруктів: яблук, груш, слив, вишні, абрикос, попередньо промивши і замочивши їх на 1-2 години, зваріть в цій же воді. По суті узвар - той же компот, тільки з більшим, ніж зазвичай, кількістю фруктів, дуже корисний напій, який теж обов'язково присутній на святковому різдвяному столі.
5
Розчиніть в 1 склянці охололого узвару мед і додайте в кутю . Можете розчинити мед в теплій кип'яченій воді в крайньому випадку. Це робиться для того, щоб всі продукти краще просочилися медом, бо мед до цього часу буває вже загуслий. Різдвяна кутя готова.
Зверніть увагу
Кутю можна готувати з рису, ячменю і навіть овса.На Україні готують напіврідку кутю, з великою кількістю узвару. Вважалося, що чим смачніше і ситніше кутя, тим більшим буде достаток у сім'ї і кращим буде новий урожай.Ето страву готують ще на Хрещення і на поминки. В останньому випадку для приготування використовують рис.
Корисна порада
Для оригінального смаку в кутю можете додати коріци.В кутю додайте за бажанням сухофрукти, варення, заморожені фрукти та ягоди.Можете приготувати кутю з пророщеної пшениці, таким чином збільшивши в рази її користь.