Плаття в стилі ампір: Як зшити його своїми руками.

Якщо вам необхідно приховати недоліки пишних форм або подовжити фігуру, платье- ампір прекрасно підійде для того, щоб урізноманітнити ваш гардероб. Основні риси, які виділяють такі сукні - це максимально завищена талія, глибоке декольте (найбільш поширені квадратні форми) і поділ оформлений у вигляді струмуючих зборок і складок.
Вам знадобиться
  • Для такої сукні підійде шифон, шовк, тонкий трикотаж або крепдешин.
Інструкція
1
Викроїте на тканини два прямокутника. Перший для ліфа - з шириною по обхвату грудей (і 10 см на зборку) і бажаної завдовжки. Другий - з шириною обхвату під грудьми, збільшеної в два рази, і з бажаною довжиною сукні.
2
Обробка майбутнього ліфа: складіть прямокутник навпіл і прострочіть з подальшою обробкою оверлогом або рядком "зигзаг». Заутюжьте на одну сторону і відігніть тканину на виворіт по верхньому краю. Прострочіть, але залиште отвір для того, щоб вставити тасьму.
3
За таким же принципом стачайте і оверложьте прямокутник для спідниці. Замітає по верхньому краю і стягніть до необхідних розмірів. Далі спідницю можна зшити з ліфом (тільки спочатку приметать вручну). Після обробіть зріз і пристрочите до шву еластичну тасьму.
4
Якщо довжина невідповідна, то відміряйте (краще за допомогою сторонніх) і відріжте все зайве. Нижній зріз виверне навиворіт, змітайте вручну, а потім прострочіть.
5
Використовуйте ваші аксесуари. По верхньому зрізу ліфа можна нашити тонке мереживо. Під грудьми зафіксувати поясок або атласну стрічку. Також в якості аксесуарів підійдуть вишивки або набивні малюнки.
Зверніть увагу
Плаття в стилі ампір набули поширення в період бонапартистської Франції. В той час панував імперський стиль. Після того, як художник Давид написав в 1800 році портрет мадам річках, цей стиль отримав ще більшу популярність. Відомий модельєр Джон Гальяно сприяв відродженню це стилю одягу.
Корисна порада
Для того, щоб зберегти класичні обриси сукні в стилі ампір, краще вибрати пастельні тони однотонних тканин. Але в будь-якому випадку колір сукні може бути найрізноманітніший. Взуття, підходящу для сукні в стилі ампір, підбирайте або на високих підборах, або сандалі з плоскою підошвою. Якщо ліф перехоплений стрічкою, то такий же (або схожою) можна зібрати волосся або зафіксувати їх у вигляді обідка. Сукні такого стилю підійдуть як для виходу у світ, так і для повсякденного життя. Удачи!