Як визначити діапазон голосу. діапазон голосу інструменту.

Діапазон (від грец. Dia pason [chordon] - через все [струни]), в музиці - звуковий обсяг співочого голоси, інструменту, звукоряду мелодії і т.п., що визначається інтервалом між їх нижнім і верхнім звуками. Оперні співаки здатні взяти ноти двох октав, виконавцям камерної музики достатньо 1,5 октави.
Вам знадобиться
  • Будь музичний інструмент
Інструкція
1
У першу чергу, якщо ви вирішили навчитися співати, для визначення діапазону можна і потрібно звернутися до будь-якого вчителю музики. За допомогою музичного інструменту (найчастіше фортепіано) педагог виявить саму нижню і верхню ноту, яку ви зможете відтворити. Важливо не тільки «дотягувати» до тієї чи іншої ноти, а й уміти її проспівати.
2
Самостійно діапазон голоси визначається так само, як і з викладачем. Візьміть будь-який музичний інструмент і, натискаючи на клавіші або б'ючи по струнах, спробуйте наспівати звуки, починаючи з нижніх і поступово просуваючись вгору. Будьте обережні - спів має даватися легко, без натяжки, інакше можна зірвати голос.
3
Примітно, що під час звичайної мови людина користується лише десятою частиною свого голосового діапазону. Звичайна людина, виконуючи пісні, почуває себе вільно лише в межах одного регістру. Але при правильному навчанні і тренуванні, діапазон може бути значно розширений. Як правило, розширення відбувається в результаті підвищення верхньої межі діапазону.
4
Правильне визначення голосового діапазону допоможе вірно вибирати пісенний репертуар, яка не перевантажить зв'язки. Однак перевірка голоси може знадобитися не тільки співакам. Люди, які бажають поліпшити своє мовлення, також нерідко займаються вокалом. Тому що розширення голосового діапазону впливає і на інші характеристики голоси - такі як сила, тембр і забарвлення.
5
Крім спеціальних тренувань для співаків, розширити діапазон і поліпшити голосові якості можна за допомогою будь-яких дихальних вправ. Також крім дихання людина, що бажає гарно співати і говорити, повинен стежити за своєю поставою, адже скутість в тілі не сприяє правильному диханню, а значить співу й мови.
Корисна порада
Багато хто плутає голосовий діапазон з типом голосу - сопрано, бас, тенор і т.д. Діапазон же включає в себе певну кількість нот, які може заспівати чоловік.