Як відрізнити водень від метану.

Більшість газів не мають кольору і запаху, тому дуже важко їх відрізнити один від одного. Крім того, вони інколи знаходяться в суміші з повітрям. Тому відрізняти гази один від одного слід, користуючись хімічними методами.
Інструкція
1
Врахуйте, що метан і водень мають ряд однакових властивостей, що ускладнює процес отличения їх один від одного. Обидва газу абсолютно безбарвні, не мають запаху і горять полум'ям однакового кольору. За своїми фізико-хімічними властивостями водень і метан амфотерни, малорастворіми у воді і спиртах, мають меншу щільність, ніж повітря. Відмінностей ж у них небагато.
2
Зверніть увагу на те, як згорають водень і метан. В обох випадку, полум'я має синюватий колір. Суміш будь-якого з цих газів з повітрям в невеликій пробірці при підпалюванні також однаково різко згоряє. Але метан при згорянні виділяє сажу. Для того, щоб це перевірити, візьміть холодну металеву пластинку і піднесіть полум'я, причому, так, щоб вона стосувалася його нижньої частини. Якщо ви побачите на одній з пластинок сажу, значить, згорає метан, якщо ні - водень . Відбувається це з тієї причини, що при температурі 500 градусів метан розкладається на дві складові частини: CH4 = C + H2, де С - вуглець, з якого і складається сажа. Саме вона використовується для виготовлення чорної фарби під назвою «сажа газова».
3
Спробуйте відрізнити метан від водень а на підставі того факту, що для спалювання метану потрібні подвійні порції кисню, а не половинні, як при горінні водень а.
4
Для отримання найбільш достовірних результатів здійсните спалювання газу в атмосфері повітря, а хлору. Якщо в такій атмосфері горить водень , рівняння реакції буде виглядати наступним чином: H2 + Cl2 = 2HClЕслі проводити реакцію заміщення метану хлором при високій температурі, то вийде хлорметан - газ з солодкуватим запахом : CH4 = CH3Cl (при t = 500 градусів) Однак, перевіряти запах газу, що виходить в результаті реакції, не можна, оскільки в обох випадках він буде отруйним. Тому його необхідно знову підпалити, на цей раз - в повітряній атмосфері. Якщо газ горить характерним зеленим полум'ям, значить, це хлорметан, а якщо звичайним - хлоро водень .
Зверніть увагу
При проведенні дослідів дотримуйтесь правил пожежної та хімічної безпеки.