Як перевести літр бензину в кілограми.

Досить часто бухгалтерам доводиться стикатися з такою ситуацією, коли в первинних документах від постачальника вартість бензину вказана в розрахунку на один літр, а видача палива повинна відбуватися в кілограмах . Тоді виникає необхідність перекладу з одиниць об'єму в одиниці маси.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - ручка;
  • - таблиці фізико-хімічних властивостей нафтопродуктів;
  • - папір.
Інструкція
1
Для того щоб здійснити переказ літр а бензину в кілограм, розрахуйте питому вагу палива, тобто його щільність. Ця величина має особливу значущість для зберігання палива в резервуарах. Щільність бензину можна знайти, розділивши його масу на об'єм. Однак, щільність всіх нафтопродуктів - величина відносна, так як дуже сильно залежить від змін температури повітря.
2
Маючи справу з безрозмірною величиною, розділіть обсяг бензину при температурі, яка була зафіксована на момент визначення, на масу води при температурі 4оС, взятої в точно такому ж обсязі, тому при даній температурі точно відомо, що маса води дорівнює одному кілограму. Вийшло значення є відносною щільністю.
3
При підвищенні температури обсяг бензину збільшується. Щоб визначити його щільність, відніміть з підвищеної температури початкову та отримане значення помножте на коефіцієнт об'ємного розширення бензину . Значення коефіцієнта знайдіть в таблиці фізико-хімічних властивостей нафтопродуктів. До шуканого добутку додайте одиницю. Отриману суму помножте на первинний об'єм бензину . Таким чином, ви дізнаєтеся, як змінився обсяг бензину при підвищенні температури.
4
Щоб перевести літр бензину в кілограм, розділіть його обсяг на щільність. Середні значення щільності, незалежні від температури, регламентовані державою і затверджені Мінпроменерго.
Зверніть увагу
Щоб уникнути помилок при записі в облікових регістрах, ведіть облік бензину відразу в двох одиницях натурального виміру - літрах і кілограмах.
Корисна порада
Для того щоб не стати жертвою обману постачальників, які дуже часто завищують фактичну щільність, а, отже, і ціну, доцільніше вести облік бензину в літрах.