Як знайти об'єм одного моля.

Щоб знайти об'єм одного моля речовини в твердому або рідкому стані, знайдіть його молярну масу і поділіть на щільність. Один моль будь-якого газу в нормальних умовах має об'єм 22,4 л. У тому випадку якщо умови змінюються, розрахуйте обсяг одного моля за допомогою рівняння Клапейрона-Менделєєва.
Вам знадобиться
  • періодична таблиця Менделєєва, таблиця щільності речовин, манометр і термометр.
Інструкція
1
Визначення обсягу одного моля рідини або твердого тіла Визначте хімічну формулу твердого тіла або рідини, яка вивчається. Потім, за допомогою періодичної таблиці Менделєєва знайдіть атомні маси елементів, які входять у формулу. Якщо один елемент входить у формулу кілька разів, помножте його атомну масу на це число. Складіть атомні маси всіх елементів і отримаєте молекулярну масу речовини, з якого складається тверде тіло або рідина. Вона буде чисельно дорівнює молярної масі, виміряної в грамах на моль.
2
По таблиці щільності речовин знайдіть цю величину для матеріалу, що вивчається тіла або рідини. Після цього поділіть молярну масу на щільність даної речовини, виміряну в г/см? V = M/?. В результаті отримаєте обсяг одного моля в см ?. Якщо хімічна формула речовини залишилася невідомою, визначити обсяг одного його благаючи буде неможливо.
3
Визначення обсягу одного моля газаЕслі газ знаходиться в так званих нормальних умовах, при тиску 760 мм рт. ст. і 0? С, то обсяг одного його благаючи, не залежно від хімічної формули дорівнює 22,4 л (закон Авогадро, що визначає молярний об'єм газу). Щоб перевести його в см? помножте на 1000, а в м? - Поділіть на це ж число.
4
Якщо ж газ не перебуває в нормальних умовах, виміряйте за допомогою манометра його тиск в паскалях і температуру в градусах Кельвіна, для чого до виміряної термометром температурі в градусах Цельсія додайте число 273.
5
З рівняння Клапейрона-Менделєєва P • V =? • R • T, висловіть відношення обсягу газу на його кількість речовини. Це і буде обсяг одного моля, які дорівнює добутку температури газу на універсальну газову постійну, яка дорівнює 8,31, поділеному на тиск газу V/? = R • T/P. Результат отримаєте в м? на моль. Щоб перевести значення в см ?, отримане число помножте на 1000000.