Як знайти площу стіни.

Для проведення ремонтних робіт буває необхідно виміряти площа стін. Так простіше розрахувати необхідну кількість фарби або шпалер. Для вимірювань найкраще скористатися рулеткою або сантиметровою стрічкою. Виміри варто проводити вже після того, як стіни були вирівняні.
Вам знадобиться
  • -рулетка;
  • -стремянка.
Інструкція
1
Щоб порахувати площа стін, вам необхідно знати точну висоту стель, а також зробити виміри довжини стіни по підлозі. Робиться це в такий спосіб: візьміть сантиметр, прокладете його знизу над плінтусом. Зазвичай сантиметра для виміру всієї довжини не вистачає, тому закріпіть його в кутку, потім розмотайте на максимальну довжину. В цій точці поставте позначку олівцем, запишіть отриманий результат і подальше вимір проводите тим же чином, починаючи з останньої точки виміру.
2
Стандартна висота стель в типових квартирах - 2 метра 80 сантиметрів, 3 метра і 3 метри 20 сантиметрів, залежно від будинку. Якщо будинок був побудований до 50-х років, то, швидше за все, реальна висота трохи нижче зазначеної. Якщо ви обчислюєте площа для ремонтних робіт, то невеликий запас не зашкодить - вважайте, виходячи зі стандарту. Якщо все ж необхідно знати реальну висоту - проведіть виміри самостійно. Принцип аналогічний вимірюванню довжини, але буде потрібно драбина.
3
Перемножте отримані показники - це і є площа вашої стіни. Правда, при фарбувальних роботах або для покупки шпалер необхідно відняти площа дверних і віконних прорізів. Для цього прокладете сантиметр уздовж прорізу. Якщо мова йде про двері, яку ви згодом збираєтеся міняти, то проводите завмер зі знятою дверною коробкою, враховуючи тільки площа безпосередньо самого отвору. Площа вікна вираховується по периметру його рами. Після того, як площа вікна та дверного отвору вирахувана, відніміть результат із загальної отриманої площі кімнати.
4
Врахуйте, що виміри довжини і ширини кімнати краще проводити удвох, так легше зафіксувати сантиметр або рулетку і, відповідно, отримати більш точний результат. Проводите один і той же завмер кілька разів, щоб переконатися в точності отриманих цифр.