Як виміряти освітленість.

Візьміть люксметр, встановіть його датчик в точці простору, де вимірюється освітленість , на дисплеї або шкалі зніміть дані. Якщо немає цього приладу, візьміть селеновий елемент, міліамперметр, попередньо розрахувавши освітленість від точкового джерела з відомою силою світла.
Вам знадобиться
  • люксметр, селеновий фотоелемент, міліамперметр, далекомір, з можливістю вимірювання кутів.
Інструкція
1
Вимірювання люксметромЕслі потрібно знайти освітленість деякій поверхні, встановіть на ній датчик люксметра. Промені при цьому повинні падати на нього під тим же кутом, що і на вимірювану поверхню. Якщо поверхня нерівна, розміщуйте датчик по дотичній до неї. На шкалі або екрані приладу з'являться показання в люксах, які потрібно зафіксувати.
2
Розрахунок освітленості від точкового джерела Встановіть джерело світла, розмірами якого можна знехтувати (точковий джерело). Для цього використовуйте спеціальну лампу, силу світла якої знайдіть в довіднику. На відстані, значно перевищує її розміри, заміряйте освітленість довільній поверхності.С допомогою далекоміра виміряйте відстань від точки, в якій вимірюється освітленість до джерела, а також кут, під яким падають промені . Для цього, від 90? відніміть виміряний кут променів до горизонту. Потім розрахуйте значення освітленості. Силу світла, виміряну в канделах, поділіть на відстань до джерела, зведене в квадрат, результат помножте на косинус кута падіння світлового променя E = I/r? • Cos (?).
3
Вимірювання освітленості селеновим елементом Зберіть ланцюг з напівпровідникового селенового фотоелемента і міліамперметра. Помістіть фотоелемент в тій точці поверхні, де була розрахована освітленість . Накрийте його щільною чорної папером так, щоб на нього не падали світлові промені. На шкалі міліамперметра нанесіть риску, вона відповідатиме нульового значення освітленості. Зніміть папір, міліамперметр покаже наявність струму. Нанесіть другу риску шкали, яка відповідатиме освітленості в даній точці. Використовуючи ці дві точки шкали як базові, створіть шкалу люксметра на основі отриманого приладу, який буде вимірювати освітленість .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=r3vw_jMWg98
Для визначення освітленості візьміть люксметр, внесіть його датчик в потрібну точку простору і зніміть дані з його шкали або екрана дисплея. Другий спосіб, яким можна виміряти освітленість - за допомогою селенового фотоелемента і приєднаного до нього міліамперметра. Також освітленість поверхні можна розрахувати, якщо відома сила світла джерела.
Вам знадобиться
  • точковий джерело світла, селеновий фотоелемент, міліамперметр і люксметр, транспортир, далекомір.
Інструкція
1
Вимірювання освітленості люксметром Візьміть люксметр і встановіть його датчик на поверхню, освітленість якої вимірюється. При цьому обов'язково прослідкуйте, щоб площина світлочутливого елемента датчика обов'язково була паралельна освітлюваної джерелом світла поверхні. Після цього зніміть показання з шкали аналогового приладу або дисплея цифрового - це і буде освітленість даної поверхні в люксах.
2
Вимірювання освітленості від точкового джерела світла Увімкніть точковий джерело світла (це такий джерело, розміри якого дуже моли порівняно з відстанню, на якому проводяться вимірювання). Це може бути звичайна лампа із заздалегідь відомою силою світла в канделах, яку можна знайти в довіднику. Після цього на деякій відстані від неї (воно має значно перевищувати її розміри), помістіть поверхню, освітленість якою потрібно виміряти. Виміряйте відстань від джерела світла до поверхні в метрах будь-яким доступним способом. Можна використовувати звичайну рулетку або далекомір будь-якого типу. Потім виміряйте кут, під яким падають промені світла від джерела на освітлену поверхню. Для цього відновіть до неї перпендикуляр і за допомогою транспортира або того ж далекоміра виміряйте кут між перпендикуляром і падаючим променем. Розрахуйте освітленість . Для цього силу світла поділіть на квадрат відстані до джерела, а вийшов результат помножте на косинус кута падіння променя (E = I/r? • Cos (?)).
3
Визначення освітленості за допомогою селенового фотоелементаПрісоедініте селеновий фотоелемент до міліамперметру. Вставте в миллиамперметр порожню шкалу і затемнивши фотоелемент, зробіть на ній риску, яка означатиме нульову освітленість . Потім, розрахувавши освітленість , за методикою, викладеної в попередньому пункті, встановіть фотоелемент в точці з відомою освітленість ю. Амперметр покаже наявність струму, і його стрілка відхилиться. Поставте риску на тому місці шкали, де зупинилася стрілка і вкажіть не їй освітленість в люксах. Потім проградуіруйте шкалу, ділячи її на пропорційні частини. В результаті вийде саморобний люксметр, яким можна вимірювати освітленість .