Як вибрати дозиметр.

Як то одна любителька антикваріату вирішила обстежити свої багатства за допомогою звичайного дозиметра . Результати її просто шокували, були виявлені сильні джерела випромінювання! Природно ці моторошнуваті скарби були вивезені і належним чином поховані. А як йдуть справи в наших квартирах? Відповідь проста - треба придбати дозиметр і перевірити свої володіння.
Інструкція
1
Дозиметр - це прилад для вимірювання потужності дози випромінювання. З кожним днем він набуває все більшої популярності. Адже тема радіації після Чорнобиля стала цікава не тільки вузькому колу фахівців. В даний час не можна бути впевненим у тому, що продукти харчування, які ми купуємо на ринку, безпечні, а вода в природних джерелах чиста.
2
Зрозумійте, що дозиметр перестав бути екзотикою, зараз це побутовий прилад, який допомагає швидко визначити безпеку місцевості для відпочинку, фруктів і овочів, які ми купуємо на ринку. У більшості випадків побутові дозиметри - це невеликі прилади "мильниці", які служать для вимірювання дози гамма-випромінювання. Застосовують їх при покупці нерухомості, автомобілів, виїзді на місце відпочинку, часом навіть при покупці продуктів на ринку.
3
Не купуйте дуже складний багатофункціональний прилад. Ціна у такої апаратури висока, а користуватися всіма функціями в побуті ви не будете. При покупці приділіть особливу увагу зручності і простоті експлуатації даного приладу. Крім того фахівці рекомендують купувати їх у спеціалізованих магазинах, а не на ринку, інакше ви просто можете стати власником несправного або несертифікованого приладу.
4
Найкраще купити портативний побутової дозиметра м типу "RadЕкс". Це прилад зручний в експлуатації, надійний, він мініатюрних розмірів і показує точні вимірювання. Крім того його можна застосовувати навіть для перевірки продуктів харчування.
5
Щоб отримати точні дані про те, який радіаційний фон у вашому приміщенні потрібно провести в одній точці три виміру. Потім пройдіть по приміщенню, виміряйте радіоактивний фон різних предметів. Припустимо, старовинні годинники перевищують радіоактивний фон на 1-2 мікрорентгени, то варто задуматися, чи потрібен Вам ще таке джерело опромінення та ще в своїй квартирі.
6
Пам'ятайте, що природний гамма-фон для крупного міста, значить і для квартири 10-30 мкР/год. Якщо дозиметр буде показувати болше цих, то варто викликати для додаткового обстеження.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_KikiEIBERk
Зверніть увагу
Як вибрати дозиметр. Радіація представляє смертельну загрозу для кожної людини, але на відміну від інших джерел небезпеки, які можна сприйняти візуально, радіоактивне випромінювання непомітно і здатне надати дію практично скрізь.
Корисна порада
Побутові дозиметри відрізняються від професійних меншою точністю вимірювань. Це компроміс з метою спрощення та здешевлення приладів, а також зменшення їх габаритів. Який дозиметр вибрати? Як відомо, портативні дозиметричні прилади несуть на собі функцію для оцінки радіаційної обстановки.