Як переводити абревіатури.

В перекладацькій практиці абревіатури (Сігле) можуть викликати деякі складності. Особливо це стосується усній роботи, коли немає можливості додаткового пошуку інформації. Однак необхідно пам'ятати основні правила перекладу скорочень та абревіатур, які допоможуть істотно полегшити задачу.
Вам знадобиться
  • - словник.
Інструкція
1
Постарайтеся вивчити контекст і повністю зрозуміти сенс. В деяких випадках значення абревіатури стане ясним. Деякі скорочення вживаються тільки після того, як словосполучення згадується в повному варіанті. Якщо ви маєте справу з письмовим перекладом, зверніться до словника, де ви зустрінете найпоширеніші відповідності.
2
Один із способів перекладу - транслітерація. Наприклад, NATO (North Atlantic Treaty Organization) перекладається на російську мову як НАТО. Такий тип перекладу характерний для скорочень, які мають міжнародне значення і повинні звучати однаково в більшості іноземних мов.
3
Для ряду інших абревіатур скористайтеся транскрибування. Наприклад, скорочення PR вже перетворилося в самостійний еквівалент «піар». Варто відзначити, що даний метод, як і попередній, використовується для відносно поширених абревіатур. Самостійно ви не можете придумувати відповідності шляхом транскрибування.
4
Найоптимальніший спосіб роботи з абревіатурою - розпізнавання її складових і переклад повної форми. Якщо це стосується малознайомих Сігле, ви повинні залишити їх в розшифрованому вигляді. Так, абревіатура НГУ не є загальновживаною. Вона може означати як «Недержавне Установа», так і «Новосибірський державний університет». Тому слід розшифровувати її повністю, залишаючи у вигляді словосполучення. При цьому для частотних Сігле навіть при повному перекладі можуть створюватися абревіатури в іншій мові. Наприклад, FBI (Federal Bureau of Investigation) перекладається повністю словосполученням «Федеральне бюро розслідувань» або що закріпилася в мові абревіатурою «ФБР»
5
Деякі абревіатури взагалі не вимагають перекладу, оскільки закріпилися в обох мовах в скороченому вигляді. Серед них - DVD, GSM, USB і багато інших.
Корисна порада
Вивчіть найпоширеніші Сігле, такі як СОТ, ПДВ. Намагайтеся заздалегідь зрозуміти, які абревіатури найбільш часто використовуються в тій сфері, з якою ви маєте справу.