Як перевірити грамотність.

Грамотність - основа культурного та інтелектуального розвитку людини. Давно минули ті часи, коли грамотність вважалася ознакою статусу і класу. Сьогодні кожній людині доступно загальну освіту й існує багато способів перевірити якість цієї освіти, рівень своєї (і не тільки своєї) грамотності.
Вам знадобиться
  • - навчальні посібники з російської мови,
  • - хрестоматії з художніми та науковими текстами,
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Скористайтеся інтернет-ресурсами. Інтерактивні диктанти, пропоновані довідковими порталами, допоможуть швидко і ефективно перевірити власну грамотність або грамотність вашої дитини. Плюсом таких диктантів є тестова система вибору відповідей з числа запропонованих, миттєва перевірка і довідки-пояснення допущених помилок.
2
Дивіться вправи зі шкільних підручників. Якщо вам потрібно перевірити грамотність найманого працівника, ви можете використовувати вправи з підручників для середньої школи або приклади тестових завдань до ЄДІ з російської мови. Перша частина (частина А) у тестах з ЄДІ дозволить перевірити компетентність людини в знаннях з орфографії, пунктуації, орфоепії, словотвору і текстології. Крім того, до подібного навчального матеріалу часто дають відповіді, а значить, ви зможете перевірити і себе.
3
Аналізуйте художню літературу. Грамотність - це не тільки вміння правильно писати, але також і вміння читати і розуміти текст. Тут вам теж допоможуть збірники з ЄДІ, так як одним з тестових завдань з літератури є аналіз уривка класичного твору. Якщо вам потрібен більш серйозний рівень, зверніться до художніх і наукових хрестоматій. Але тут ви повинні покладатися лише на свої сили, тому що готових відповідей ви в таких виданнях не знайдете.
Зверніть увагу
Не користуйтесь непрофесійними тестами на грамотність, які розміщені на різних розважальних сайтах. Вони не допоможуть вам реально оцінити знання, так як такі тести часто засновані на матеріалі творів російської класики, тобто використовують слова і вирази, давно пішли з активного запасу російської мови.
Корисна порада
Для того щоб підвищити грамотність, треба, як би не банально це звучало, більше читати. Хороша література, художня і спеціальна, підвищує ерудицію, логіку, сприяє розвитку інтелектуальних здібностей і, отже, навичок письма і читання. Крім того, щоб мати можливість перевірити себе в певний момент, потрібно купити тлумачний та орфографічний словник російської мови.