Як провести методичний семінар.

Семінари , як інструмент навчання та обміну досвідом, затребувані в наш час в будь-якій сфері діяльності і активно використовуються. Вони дозволяють підвищити кваліфікацію, брати участь в обговоренні та вирішенні проблем, презентувати свої способи вирішення і виконання завдань, тобто вигляд семінарів може бути різний. Методичний семінар на увазі передачу розроблених методичних прийомів, готових алгоритмів і шляхів вирішення тієї чи іншої задачі.
Інструкція
1
Підготовчий етап.Четко сформулюйте тему методичного семінару та переслідується мета: наприклад, знайомство з пропонованими методиками, вивчення алгоритму переходу на їх використання, розвиток методичних навичок і вмінь застосовувати знання на практиці. Виходячи з поставлених цілей, пропишіть кроки, які необхідно зробити, щоб їх досягти.
2
Зберіть необхідний матеріал, текстовий, наочний, оформіть його необхідним чином, доступним для сприйняття. Розбийте на блоки, підтеми, підготуйте презентації, роздавальний і стомлений матеріал.
3
Продумайте, які завдання для закріплення формованих навичок ви будете використовувати. Використовуйте активні форми навчання, які передбачають не просто слухання учасників семінару, а й живу участь. Це може бути постановка проблемних питань, кейс-методи, мозковий штурм, заповнення таблиць, анкет, колективний аналіз, гра і т.д.
4
Чітко пропишіть хід семінару, тобто який матеріал і в якій послідовності ви будете пропонувати. Слідкуйте, щоб чергувалася активність і пасивність присутніх на семінарі.
5
Пропишіть, які результати повинні бути отримані по закінченню семінару, за якими критеріями ви і учасники семінару зрозумієте, що мета досягнута. Використовуйте всі можливості: анкетування, опитування, відгуки, збір запропонованих рішень, висновків, результатів колективної творчості.
6
Організаційний етап. Знайдіть приміщення для проведення семінару - це може бути приміщення вашої організації, стороннього або зацікавленої організації. Домовтеся про умови його використання.
7
Заплануйте семінар так, щоб ви могли завчасно оповістити зацікавлених в ньому учасників. Використовуйте доступні вам методи оповіщення учасників семінару, заздалегідь обумовлюйте умови участі в ньому, терміни та умови проведення методичного семінару.
8
Перевірте, скільки часу займає семінар, якщо потрібно, включіть в нього перерви. Чітко позначте час виступу запрошених фахівців, якщо ви їх запрошуєте, а також, коротко ознайомте їх з ходом проведення семінару.
9
Підготуйте приміщення так, щоб все, що вам потрібно, було «під рукою», в зоні досяжності. Продумайте розташування учасників семінару. Перевірте роботу всіх мультимедійних засобів, необхідних для роботи. Глибоко вдихніть, пріосаньтесь і з доброзичливою посмішкою зустрічайте запрошених!