Як відмовитися від туру. За скільки днів можна відмовитися від туру.

Якщо ви забронювали пакетний тур, але, в силу сформованих життєвих обставин не можете відправитися в подорож, не панікуйте. Відмовитися від поїздки можна, однак майте на увазі, що ви втратите якусь частину грошей. Все буде залежати від того, скільки днів залишається до передбачуваної подорожі і які умови договору.
Вам знадобиться
  • - прочитати договір;
  • - зателефонувати в туристичне агентство;
  • - знайти знайомих.
Інструкція
1
Першим ділом, вивчіть договір про надання туристичних послуг. Зверніть особливу увагу на пункт, де прописані права та обов'язки сторін. Як правило, стандартний договір передбачає такі умови: при відмові від туру в термін від 25 до 15 діб до вильоту, штрафні санкції складають 30% від вартості поїздки, якщо ви відмовляєтеся в термін від 15 до 10 діб, ви втрачаєте 50%. Чим ближче дата вильоту, тим менше шансів отримати назад гроші. Якщо залишається від 10 до 4 діб, ви можете розраховувати тільки на 10% від сплаченої суми, а якщо до подорожі залишається менше 4 діб, вам не повернуть нічого.
2
Якщо ви оплатили подорож заздалегідь і до його початку залишається більше 25 днів, ви отримаєте велику частину суми. Все залежатиме від умов договору і від того, які виплати були проведені туристичним агентством. З вас утримають штраф у розмірі понесених збитків. Це можуть бути витрати на кур'єра, банківські перерахування і т.д.
3
Прийнявши остаточне рішення відмовитися від туру , не відкладайте дзвінок у туристичне агентство. Зателефонуйте і проінформуйте їх про сформовану ситуацію. Менеджер уточнити всі деталі, бухгалтер справить розрахунки, після чого вам зателефонують і повідомлять про подальші дії.
4
Якщо вас не влаштує сума, яку вам зможуть повернути, вимагайте документальне підтвердження витрат. Якщо гроші були перераховані готелю, авіакомпанії або іншим партнерам і ті відмовляться їх повертати, ви нічого не зможете зробити.
5
Однак є один вихід. Знайдіть людей, які захочуть придбати ваш тур. Запропонуйте його своїм родичам, друзям, знайомим, колегам. Якщо вам вдасться це зробити, ви зможете повернути майже всю витрачену суму грошей.
6
У цьому випадку, зателефонуйте в туристичне агентство і скажіть, що замість вас поїдуть ваші знайомі. Менеджеру потрібно буде внести зміни в підтверджений тур. Для цього йому знадобляться дані нових туристів. Перешліть по електронній пошті ксерокопії їх закордонних паспортів або особисто відвезіть в агентство. Як правило, за зміни подібного роду передбачається штраф у розмірі від 20 до 50 доларів на людину. Ваші знайомі оплатять тур, і ви повернете свої гроші, за вирахуванням штрафів.
7
Перед бронюванням подорожі дізнайтеся про страховку від невиїзду. Якщо ви збираєтеся в візову країну, скоріше всього, вона буде входити в турпакет. Якщо ні, попросіть, щоб її вам оформили. У разі відмови від поїздки ви зможете розраховувати на отримання суми, обумовленої в договорі. Однак спочатку прочитайте його умови. У деяких випадках страховик залишає за собою право не повертати гроші.