Як оголосити тендер.

Тендер - це спосіб відбору пропозицій контрагентів з наступним укладенням з ними на конкурентній основі договорів на поставку товарів, надання послуг або виконання робіт за заздалегідь оголошеним умовам, в обумовлені терміни. Контракт в обов'язковому порядку укладається з переможцем тендера, яким визнається особа, що запропонувала найкращі умови укладення договору.
Інструкція
1
Російськими аналогами слова "тендер" є конкурси і аукціони (торги). Вони бувають закритими (кількість учасників строго визначено та їх склад обмежений) і відкритими (учасниками можуть бути всі бажаючі), також торги проводять в один або декілька етапів.
2
Особа, яка бажає оголосити тендер (влаштувати торги, конкурс), дає оголошення в засоби масової інформації (відкритий конкурс), або розсилає запрошення на участь у конкурсі окремим особам (закритий конкурс), з якими є бажання укласти договір. У своєму оголошенні (запрошенні) вказуються істота майбутнього договору, умови, на яких можливе його висновок.
3
Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, надсилають свої заявки. У них відображаються умови, на яких вони змогли б укласти договір з особою, яка оголосило тендер. Головне, щоб пропозиція відповідало спочатку заявленим умовам, а в ідеалі перевершувало їх.
4
Після закінчення терміну прийому заявок на участь у тендері проходить сам конкурс. Комісія розглядає подані пропозиції, вибирає найкраще, найбільш вигідне. Особа, що запропонувала кращі умови, визнається переможцем. З ним в обов'язковому порядку і укладає договір сторона, яка оголосила конкурс.
Зверніть увагу
За умовами тендеру може бути передбачено внесення завдатку. Особам, які програли конкурс, завдаток повертається. Особи, які виграли тендер, які внесли завдаток і в майбутньому відмовилися укладати договір, втрачають його в повному обсязі. З них також можуть бути стягнуті й інші економічні втрати, які пов'язані з відмовою від укладання угоди.
Корисна порада
Уважно вивчіть умови тендеру, заявка на участь повинна повністю їм відповідати, в іншому випадку вона буде відхилена.
Елемент змагання може помітно оживити навіть саме нудне або занадто складна справа. Учасники конкурсу стараються, винаходять нові прийоми, прагнуть виконати завдання якомога швидше і краще. А якщо всі прагнуть успішно завершити розпочату роботу, то і справа йде на лад, і результати зазвичай бувають високими. Якщо ж піти ще далі і запросити авторитетне журі, яке не тільки оцінить роботи, але і розповість, що в них добре, а що поки виходить неважливо - конкурс, крім усього іншого, може ще багато чому навчити.
Інструкція
1
Навіть для самого нехитрого конкурсу необхідно придумати умови. Подумайте, якої мети ви б хотіли добитися. Це може бути короткочасна мета (наприклад, придумати емблему для рок-клубу або записати диск з народними піснями у виконанні учасників вокального колективу), а може і більше тривале завдання. Наприклад, навчити вихованців того ж самого вокального колективу самостійно підбирати і розучувати репертуар. Різні цілі можна поєднувати. Оголосивши конкурс, ви можете і диск записати, і навчити самодіяльних артистів орієнтуватися в репертуарі, і навіть залучити нових учасників в свою команду.
2
Цілі, які ви перед собою ставите, повністю оголошувати не обов'язково. А от умови конкурсу , навпаки, повинні бути відомі і зрозумілі всім. Тому запишіть їх на папері. Якщо мова йде про конкурс малюнка або, припустимо, наукового проекту - вкажіть тематику, обсяг, вимоги до оформлення, терміни, в які необхідно надати роботу. Можна вказати і кількість робіт від одного учасника, і можливість колективної участі.
3
Оберіть журі. Їх може бути навіть два, особливо якщо робіт передбачається багато. Одне журі відбирає роботи, більш-менш відповідають вимогам конкурсу , а друга вибирає з відібраних робіт кращі. Якщо робіт небагато, то можна провести конкурс і в один тур. Дуже бажано, щоб в журі були люди, дійсно розбираються в предметі і до того ж зацікавлені в проведенні конкурсу . Голови журі розумніше вибрати з числа запрошених, а на себе взяти роль секретаря.
4
Подумайте про призи. Це не обов'язково можуть бути грамоти, дипломи та медалі, хоча і добре, коли вони є. Але за результатами конкурсу малюнків непогано б провести виставку, а якщо ви розглядали наукові проекти - то конференцію, на якій переможці могли б детально розповісти про свої роботи. Призом може стати і можливість публікації в журналі (нехай навіть самодіяльному), або запис диска. Якщо вам вдасться знайти спонсора, то можна купити і цілком матеріальні призи. Краще, якщо це будуть корисні і потрібні речі.
5
Про майбутній конкурсі необхідно оголосити заздалегідь. Це можна зробити в місцевих засобах масової інформації або в соціальних мережах. Там же можна розмітити умови конкурсу , склад журі та можливі призи.
Зверніть увагу
Необхідно заздалегідь вирішити з головою журі, як ви будете чинити з запізнилися учасниками, в яких випадках роботи будуть прийматися, а в яких - ні. Приготуйтеся до того, що будуть учасники, незадоволені роботою журі та його рішеннями. Заздалегідь подумайте, як ви будете відповідати на претензії з боку тих, кому не вдалося виграти.
Корисна порада
Постарайтеся зробити пам'ятні невеликі подарунки для всіх учасників.