Як побороти невроз.

Невроз - це прикордонне з нормою психічний стан, викликаний психологічними причинами. Зазвичай він виникає у зв'язку зі складною життєвою ситуацією. Хворіють неврозами люди, що володіють негнучким характером, погано адаптуються в суспільстві. Побороти невроз - складна задача, вирішити яку найчастіше під силу тільки висококваліфікованим фахівцям-медку. «Як допомогти хворому?» - Це питання часто задають близькі люди невротика?
Інструкція
1
Зверніться до лікаря. Лікарські засоби при лікуванні неврозу не мають вирішального значення, але вони сприяють зменшенню депресії, тривоги, усувають безсоння, вирішують проблеми з травним трактом і інші неприємні симптоми. А основний спосіб боротьби з неврозом - психотерапія.
2
Наполягайте на відвідуванні психотерапевта. Невроз и можуть тривати по кілька років. За цей час людина помітно змінюється - набуває невластиві йому раніше риси - замкнутість, агресивність або пасивність. Тривалий перебіг хвороби обумовлено знаходженням хворого в тому середовищі, яке викликала невроз і продовжує його поглиблювати. І до тих пір, поки проблема, яка стала каталізатором психічних змін, не буде вирішена або не зникне з життя пацієнта - він не вилікується. Психотерапія в такому випадку повинна допомогти пацієнтові навчитися налагоджувати відносини з людьми, усвідомлювати свої проблеми і змінювати ставлення до себе та інших людям. Поки внутрішній конфлікт хворого неврозом не буде вирішено - вилікування не відбудеться.
3
Допоможіть хворому неврозом. Близькі люди також повинні допомагати йому набути впевненості в собі. Невротик - людина недовірливий і переляканий. Переконати його дуже складно. Кожен день в його свідомості все більше зміцнюється думка, що навколо вороги - брехливі, зрадливі і егоїстичні люди. Потрібно мати дуже багато терпіння, щоб продовжувати спілкуватися з хворим неврозом. Інша проблема в тому, що сам невротик може почати робити такі вчинки, які можна охарактеризувати як антигромадські, егоїстичні і аморальні. Це відбувається тому, що він прагнути відповідати своєму спотвореного бачення світу - йому здається, що всі люди так і роблять.
4
Посприяють зміни способу життя хворого неврозом людини. Для лікування йому, можливо, буде необхідно змінити роботу, переїхати в іншу місцевість, поміняти оточення. Зробити це складно, але дуже важливо. Такі зміни подіють благотворно через те, що з життя невротика зникне фактор, стимулюючий його хвороба. І іноді цього дія стає вирішальним в його лікуванні.