Як розрахувати ємність акумулятора.

Ємністю батареї або акумулятора називають кількість в них електрики (заряду Q). Як правило, ємність вимірюється в таких одиницях: ампер-годину або міліампер-година. Так, акумулятор ємністю 1000 міліампер-година може забезпечувати струм 1000 міліампер протягом години або струм 100 міліампер протягом 10 годин. З урахуванням напруги U можна оцінити запасену в акумуляторі енергію: E = Q * U.
Вам знадобиться
  • Пристрій для вимірювання ємності акумулятора
Інструкція
1
Усвідомте для себе принцип визначення ємності акумулятора. Для початку замініть акумулятор потім розрядите його струмом I, після чого виміряйте час T, за яке він розрядиться. Твір струму на час і буде ємністю акумулятора; розрахуйте його за формулою Q = I * T. Точно таким же чином ви можете виміряти ємність батарейки, але на відміну від неї, акумулятор після повного розряду можна знову зарядити.
2
Для вимірювання ємності акумулятора використовуйте схему, розряджає акумулятор через резистор R до напруги приблизно в 1 В. Струм розряду виміряйте за формулою I = U/R. Для виміру часу розряду використовуйте годинник, які здатні працювати від напруги 1,5-2,5 В. Щоб захистити акумулятор від повного розряду, використовуйте твердотельное реле, наприклад, PVN012, яке відключить акумулятор при зниженні напруги до мінімально допустимого (в нашому випадку - до 1 В).
3
Повністю розрядите акумулятор і підключіть його до схеми. Встановіть годинник на нульову позначку і включіть схему. При цьому реле замкне контакти, почнеться розряд акумулятора через резистор, а напруга буде подано на годинник. Напруга на резисторі і акумуляторі поступово знизиться, а коли воно дійде до 1 В, реле розімкне контакти. Після припинення розряду годинник зупиняться.
4
Зверніть увагу - ємність щойно зарядженого акумулятора вище, оскільки з плином часу частина заряду втрачається при саморозряд. Для того щоб дізнатися величину самостійного розряду, виміряйте ємність безпосередньо після зарядки, а потім проведіть вимір через тиждень (місяць). Допустимий саморазряд акумуляторів типу NiMh - близько 10% на тиждень.
5
Для зменшення опору контактів акумулятора удоскональте схему підключення. В деяких власниках акумулятора втрати може викликати сталева пружина, яку рекомендується шунтировать за допомогою мідного дроту.