Як навчитися зводити треки.

Сьогодні записати власну пісню може практично кожен користувач РС, що має під рукою мікрофон. Однак наявність навіть самої дорогої апаратури не врятує від повного провалу, якщо пісня не буде якісно зведена.
Вам знадобиться
  • Adobe Audition версії 3.0 або вище
Інструкція
1
Для відомості використовуйте Adobe Audition версії 3.0 або вище. Гідність цієї програми в тому, що вона вельми вдало об'єднує в собі можливості софта як для звукозапису, так і для подальшого звукомонтаж. Присутній зручний інструментарій на декілька звукових доріжок, можливість, не виходячи в окреме меню, «підтягнути гучність» і накласти багатий асортимент фільтрів і ефектів, який легко розширюється за допомогою плагінів.
2
Зведіть инструментал з основними акапелла. Зверніть увагу на те, що у стандартних моделей мікрофонів існує невелика затримка при звукозапису, тому, навіть якщо ви записували прямо в даному середовищі, варто трохи зрушити доріжку вліво (конкретний час затримки з'ясуйте практично).
3
Обробіть акапелло. За допомогою вбудованих інструментів видаліть шуми: відкривши відповідне меню, виділіть порожній фрагмент запису і натисніть клавішу «вважати профіль». Програма визначить, які звуки є сторонніми і прибере їх, коли ви застосуєте профіль на всю акапелло повністю (тобто якщо виконати те ж саме не з шумом, а з буквою «а», то всі «а» у пісні заглушать).
4
Розставте беки. Бек-вокал - друга звукова доріжка, яка накладається на основну тільки в тих місцях, де потрібна особлива посилення голосу (місця маються на увазі логічно чи пов'язані з особливостями вокалу). Слідкуйте за тим, щоб беки були слабо чутні, інакше вони будуть залучати до себе занадто багато уваги і псувати ефект. Варто обміркувати спосіб запису беков: зазвичай вони записуються єдиним дублем для всього куплета, але можливі інші варіанти.
5
Збережіть результат у форматі .wav. Ще раз перевірте гучність і якість звуку. Якщо потрібно, цілком можлива додаткова обробка за допомогою фільтрів і ефектів вже після збереження в єдиний файл всій аудіозаписи. Прослухайте вийшла аудіозапис на вбудованому в Windows програвачі, якість звуку трохи зміниться, і недоліки в зведенні будуть помітніші.
Корисна порада
Не бійтеся, якщо звук вийде тихим при записі. Софт дозволяє збільшити гучність в кілька разів без втрати якості.
Зведення - фінальний етап звукозапису: суміщення і змішання попередньо записаного, часто різнорідного, звукового матеріалу в щось цілісне і закінчене. При зведенні партій голосу і музичних інструментів виходить, наприклад, готова пісня. Або альбом. При зведенні голосів, музики і шумів виходить, наприклад, фонограма спектаклю. Навчитися цьому і легко, і одночасно, вельми непросто; для цього знадобляться деяка апаратура, спеціальні знання і, неодмінно, гострий і уважний слух.
Інструкція
1
На самому початку вивчіть «матеріальну частину». Візьміть простий 4-х канальний мікшер, підсилювач, колонки, комп'ютер зі звуковою картою і встановленою програмою багатоканального редагування (наприклад, вільно поширювана Audacuty) і CD-програвач. Ваше завдання: вивчити пристрій мікшера, принцип зв'язку програми і звукової карти, а також принципи роботи звукової карти і CD-програвача. Згідно засвоєним знанням, правильно з'єднайте («комутуючу») мікшер, джерела звуку, підсилювач та колонки. Скоммутіровав апарату, включіть апарати в правильній послідовності (підказка - підсилювач включається в самому кінці).
2
Потім завантажте в програму файл, скажімо, із записом симфонії Моцарта, а в CD-програвач поставте диск, скажімо, електронної музики. Одночасно запускаєте відтворення. Ваше завдання: маніпулюючи «керуючими органами» програми і апаратури, змішати два незалежних джерела звуку так, щоб вони не заважали сприймати один одного. Потім - щоб увага слухача переходило з одного джерела на інший. Потім - щоб джерела звучали по черзі. Це - три базових способу відомості і одночасно - три головних навику звукорежисера.
3
Тепер додайте в програмі другу доріжку і перепишіть на неї звук з CD так, щоб не виникла шкідлива «зворотний зв'язок»). Потім, вже в програмі, зведіть дві доріжки трьома вже відомими способами в композицію довжиною 3-4 хвилини. Різати файли, зрозуміло, можна - як раз в цей момент задумайтеся про драматургію, - чому і навіщо ви саме в цих місцях і саме так ріжете, складаєте разом фрагменти? Якого ефекту хочете досягти? Візьміть файл, в якому записаний голос, який читає, наприклад, вірші. І ще п'ять файлів з різною музикою навмання. Вашим завданням буде, залишаючи голос в недоторканності, з розрізненої музики зробити до нього супровід.
4
Отсоедините CD-програвач. Підключіть до мікшера мікрофон через симетричний вхід (підказка - це не роз'єм «джек»). Саме час подивитися в інструкцію до мікрофона і розібратися з «діаграмою спрямованості» і різницею «динамічних» і «конденсаторних» мікрофонів. Ваше завдання на сей раз - з'ясувати найкраще положення мікрофона щодо мовця в разі шепоту, крику, гучного співу. Поекспериментуйте, еаодно покрутивши рукоятки еквалайзера. Взявши гітару і помістивши мікрофон в стійку, знайдіть найкраще положення мікрофона щодо інструмента. Запишіть через мікрофон голос. Саме час розібратися, що таке реверберація, і додати її до запису. Тепер ще раз запишіть голос, чергуючи гучні і тихі звуки, - це називається «динамічний діапазон», який можна ... правильно, «скомпрессировать». Тільки акуратно.
5
А тепер запишіть голос або гітару, наклавши на заздалегідь завантажені 3-4 звукові доріжки ... Зведіть їх так, щоб голосу або гітарі ніщо не заважало і запишіть результат в файл.Начальний курс звукорежисури закінчений.