Як визначити пристрій за його кодом.

Нерідко один і той же електронне пристрій випускається відразу під кількома марками для поставки як на різні ринки, так і на один і той же ринок. Але існують ідентифікатори, що дозволяють розпізнавати «знайомих незнайомців» зі світу електроніки.
Інструкція
1
Якщо пристрій випускається в тому числі і у виконанні, призначеному для американського ринку, воно в обов'язковому порядку має спеціальний ідентифікатор, званий FCC ID (Federal Communications Commission Identifier), навіть на примірниках, призначених для поставки на інші ринки. В цьому випадку, спробуйте визначити його справжнього виробника (OEM - Original Equipment Manufacturer), ввівши відповідний код в форму, розташовану на наступному сайті: http://transition.fcc.gov/oet/ea/fccid/.Код може бути розташований на наклейці, розміщеної на корпусі пристрою, в батарейному відсіку і т.п., але обов'язково - в місці, доступному користувачеві без розбирання. Виняток становлять вбудовані пристрої, наприклад, WiFi-модулі ноутбуків. Без відповідних навичок розбирати прилади, до складу яких вони входять, не варто.
2
Будь-який мобільний телефон стандарту GSM має спеціальний унікальний ідентифікатор, званий IMEI (International Mobile Equipment Identifier). Дізнатися його можна трьома способами: ввівши USSD-команду # * 06 # (без натискання клавіші посилання виклику), подивившись на наклейку, розташовану під акумулятором або на упаковці. Якщо коробка дійсно належить тому ж телефону, а в самому апараті IMEI не змінювали (це заборонено юридично), то у всіх трьох місцях ідентифікатори повинні збігатися. Так можна визначити, крадений чи телефон, при його покупці (адже крадуть його без коробки). Врахуйте, проте, що й у телефону, який не є краденим, могли поміняти корпус.
3
Приналежністю будь мережевої карти є так званий MAC-адресу. Він є унікальним і не повторюється у будь-яких двох карт, існуючих у світі. Він завдано на наклейку, наявну на карті. Щоб дізнатися його, не відкриваючи комп'ютер, в Linux введіть команду ifconfig.В Windows для аналогічної мети введіть команду ipconfig/All.
4
У стільникового телефону Nokia, крім IMEI, мається ще один код, званий Product Code. Він характеризує поєднання назви моделі з кольором корпусу апарату і регіоном його поставки, і тому, на відміну від IMEI, може повторюватися. Щоб його дізнатися, або подивіться на наклейку, розташовану в акумуляторному відсіку (шукана інформація знаходиться між двома штрихкодами), або перейдіть на наступний сайт: http://nokiaproductcode.blogspot.com/.На цьому сайті знайдіть модель свого телефону, перейдіть за відповідною засланні, а потім виберіть поєднання кольору і регіону поставки зі списку.