Як поміняти підсвічування спідометра. Як поміняти подцветку приладів на калині.

Спідометр - це прилад, який завжди знаходиться перед очима водія в автомобілі. При русі в темний час доби він підсвічується, і багато автолюбителів виконують підсвітку таким кольором, який подобається їм.
Інструкція
1
Приготуйте необхідний інструмент: викрутки, паяльник з припоєм, проводи й світлодіоди того кольору, який ви хочете бачити на приладовій панелі. Після цього зніміть панель спідометра, відкрутивши болти, які тримають її, а потім ті, які кріплять безпосередньо спідометр. Від'єднайте всі електричні роз'єми і дроти, які приєднуються до извлекаемой панелі.
2
Після цього потрібно підготувати приладову панель для роботи. Відкрутіть болти, щоб зняти передню накладку, потім відключіть усі прилади, щоб залишити тільки пластмасовий каркас. Акуратно відріжте всі зайві частини, щоб звільнити місце для установки діодів.
3
Виріжте з підручного матеріалу форму, в яку зручно впаивать діоди. Для цього добре підійде пластмасова упаковка для звичайних дисків. Після цього візьміть куплені світлодіоди і акуратно зріжте з них верхівку за допомогою болгарки. Це необхідно для того, щоб з направлених діодів зробити рассеивающие прилади. Впаяти діоди в форму, з'єднуючи їх паралельно. Залиште два кінця проводів, які приєднаєте до клем лампи в штатному місці.
4
Для того, щоб зробити підсвітку стрілок, доведеться докласти максимум фантазії і зусиль. Спробуйте встановити під стрілки червоні світлодіоди. Якщо не вийде цього зробити, то за допомогою флуоресцентної фарби і пензлі, надайте їм новий вигляд. Для того щоб фарба виконувала свою функцію встановіть в верхню стінку панель ультрафіолетові світлодіоди. При їх підключенні не забудьте про установку резисторів.
5
Після виконаної роботи приєднаєте роз'єми приладової панелі, включіть запалення і перевірте працездатність зібраної конструкції. Якщо все гаразд, то заглушите мотор і встановіть спідометр на своє місце в зворотній послідовності.
Неможливо уявити собі автомобіль без спідометра . Він не тільки є прикрасою приладової панелі, але і зберігає нерви, гроші і наше здоров'я, а іноді і життя. Спідометр - це прилад, який вимірює швидкість руху і довжину пройденого шляху. Без нього навіть досвідченому водієві не обійтися - адже визначити швидкість «на око» дуже складно. Як і всі прилади, спідометр іноді виходить з ладу і вимагає заміни.
Інструкція
1
Акуратно розберіть приладову панель в автомобілі. Зазвичай пластиковий корпус кріпиться на декількох саморезах і засувках. Розкрийте цю конструкцію і трохи потягніть на себе, щоб витягнути проводку. Від'єднайте ззаду всі дроти, щоб залишилися висіти одні штекери. Запам'ятайте які дроти куди приєднуються.
2
Зніміть прозоре скло, яке закриває прилади на панелі. Зазвичай воно кріпиться на засувках а не на саморезах. Будьте акуратні - засувки можуть легко зламатися та тоді потрібно заміну скла. Потім зніміть рамку, в якій є отвори під прилади. Протріть її сухою чистою ганчіркою, стежачи за тим, щоб не залишилося розлучень і пилу.
3
Переверніть приладову панель до себе задньої стороною. Візьміть в руки викрутку і акуратно відкрутіть тонкі гвинтики, за допомогою який спідометр кріпиться до корпусу панелі. Зазвичай таких гвинтиків чотири. Зніміть несправний спідометр і відкладіть в сторону. На дозвіллі вивчіть його пристрій.
4
Візьміть новий спідометр, приєднаєте його до корпуса приладової панелі. Встановіть все в зворотному порядку. Вся робота займе у вас порядку півгодини. Ретельно перевірте підключення проводів. Після цього заведіть машину і випробуйте спідометр в дії на дорозі.