Як продзвонити стартер. Як перевірити обмотку стартера.

Коли стартер НЕ прокручує справний двигун і акумуляторна батарея в порядку, проблема криється в стартер е. Якщо він не працює, перевірте його працездатність - можливо, винувато тягове реле. Перевірте двигун стартер а, а якщо він працює, перевірте щітки.
Вам знадобиться
  • викрутка, дроти з малим опором, лещата, лампа на 12 В.
Інструкція
1
Зніміть стартер і акуратно, щоб не пошкодити пристрій, затисніть його в лещатах. Візьміть два дроти з малим опором (відмінно підійде дроти для зарядки акумулятора або «прикурювання» з зажимами) і приєднайте їх до нижньої клеми і корпусу стартер а. Провід від корпусу приєднаєте, відповідно, до позитивного і негативного полюсів акумулятора. Якщо він справний, він запрацює, почавши обертатися. В цьому випадку перевірте і при необхідності замініть тягове реле.
2
Якщо стартер не обертається, зробіть перевірку обмоток стартер а і його щіток. Підніміть неізольовані щітки, от'едініть висновок шунтовой котушки від неізольованого щіткотримача, вийміть ізольовані щеткодержатели, відкрутивши кріпильні гвинти. Візьміть лампочку 12 В на двох проводах і приєднайте до корпусу стартер а і висновку обмотки. Якщо вона загорілася, обмотка не пробиває на масу. Стартер при цьому повинен бути підключений до акумулятора. Перевірку якоря на межвитковое замикання проведіть на спеціальному стенді. Якщо при розбиранні відчувся запах горілої ізоляції, щось не витрачаючись на діагностику, встановлюйте новий стартер .
3
Якщо ж обмотки цілі, проблема криється в щітках стартер а. Їх цілісність перевірте тієї ж лампочкою, підбиваючи дроти до ізольованого щіткотримача і масі. Просто замініть ці деталі, і робота пристрою нормалізується.
4
В тому випадку, якщо стартер включається, але не прокручує двигун, проблема криється в Бендикси. Зніміть його і встановіть новий. Якщо стартер важко прокручується, а лампи на приладовій панелі і фари пригасають, це означає, що стартер «бере на себе». В цьому випадку просто перевірте всі контакти, а також напруга, що видається акумулятором. Якщо все нормально - зніміть і розберіть стартер . Ймовірно, між його деталями занадто велике тертя. Щоб усунути це, поміняйте втулки. Це також одна з ознак пробою обмоток стартер а. Як їх перевірити, було описано вище.