Як розрахувати фактичну собівартість. фактична вартість це.

Одним з головних показників фінансових затрат підприємства є собівартість . Вона являє собою сукупність витрат. Отримання прибутку безпосередньо залежить від того, як буде розрахована собівартість і які заходи вживатиме підприємство для її зниження.
Вам знадобиться
  • - кошторис витрат на виробництво;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Розрахувати фактичну собівартість - це значить підсумовувати всі виробничі і невиробничі витрати, витрачені на виготовлення продукції, а також довідатися їх структуру. Для цього, візьміть кошторис витрат на виробництво, в яку занесені всі види витрат за період випуску одиниці продукції.
2
Почніть розрахунок витрат з підсумовування витрат на основні матеріали та сировину, комплектуючі та покупні напівфабрикати, енергію, витрачену в ході процесу виробництва, тару, запчастини, необхідні для ремонту, паливо. Дані матеріальні витрати розраховуйте виходячи з цін придбання, враховуючи страхові внески та митні платежі.
3
Підсумовуйте всі витрати на оплату праці співробітників виробництва. Дані витрати складаються з кількості окладів, виплачених в ході виробництва продукції, надбавок до заробітної плати, доплат за переробку, премій, соціальних відрахувань до фондів пенсійного, медичного та соціального страхування.
4
Підсумовуйте всі витрати на освоєння нових технологій або їх вдосконалення в ході процесу виробництва.
5
Підсумовуйте всі витрати на експлуатацію і заміну деталей обладнання, задіяного в ході виробництва, підтримку основної діяльності підприємства, забезпечення безпеки та екологічних норм.
6
Підсумовуйте усі інші витрати, які являють собою сукупність витрат на втрати від браку, загальноцехові і загальнозаводські витрати.
7
Підсумовуйте всі вищеперелічені витрати для того щоб розрахувати фактичну собівартість продукції.
Зверніть увагу
Фактичну собівартість виробів, вироблених на замовлення, можна розраховувати тільки після виконання замовлення в повному обсязі. До цього всі витрати будуть являти собою незавершене виробництво.
Корисна порада
Розраховувати фактичну собівартість дрібносерійної продукції найзручніше з використанням середніх показників витрат за який Вас період, що відносяться до загальної кількості продукції даного типу.