Як відварювати мідії. Як правильно відварити мідії.

Для відварювання підходять будь-які види мідій: на подвійних стулках раковин, половинках або без раковин взагалі. У першому випадку бульйон, відвар або соус, в якому вони будуть варитися, краще не солити, так як всередині раковин присутня достатня кількість морської води. У двох інших варіантах можна взяти звичайну кількість солі.
Вам знадобиться
  • мідії;
  • помідори або сир
  • або біле вино;
  • вершкове або оливкове масло
  • або вершки;
  • цибуля-шалот;
  • спеції.
Інструкція
1
Виберіть в магазині мідії . Ідеальний варіант - свіжі, тобто не заморожені молюски, але російський ритейл не сказати, що багатий ними. Якщо купуєте мідій в нерозкритих раковинах, зверніть увагу, щоб на них не було занадто великої кількості вапняних відкладень. Як правило, подібний фактор сусідить з жорсткістю молюсків. Мідії, які продаються на половинках раковин, менш оригінальні при подачі, - втім, це не заважає їм бути у наших покупців в фаворі. М'ясо без раковин набувають тільки для спеціальних страв: наприклад, паельї, піци з морепродуктами і ін.
2
Обробіть свіжі мідії в той же день, коли вони були придбані. Заморожені - можете прибрати в морозилку, але тільки за умови, що ті не встигли підтанути по дорозі з магазину додому. Повторна заморозка не кращим чином позначиться на їх споживчих якостях.
3
Вирішіть, в якому соусі, відварі або маринаді будете готувати мідії . У класичній кулінарії частіше використовуються три виду основи. Для першої цибулю-шалот і помідори обсмажте на оливковій олії, додайте сушений чебрець і трохи білого перцю. Для другої прогрійте вершки і розпустіть в них три види сирів, узятих в рівній кількості: блакитний з благородною пліснявою, гауду і моццареллу. Для третьої подрібнену цибулю-шалот обсмажте на вершковому маслі, потім влийте біле вино і випаруйте до половини обсягу. Далі за технологією в основу опускаються мідії . Чи не заморожені молюски на двох стулках відварюються близько 4-5 хвилин, заморожені на одній і двох стулках - 7-9 хвилин і 11-15 хвилин відповідно.
4
Подавайте відварені мідії в глибоких тарілках, накривши одну інший (в порожню тарілку прийнято складати стулки раковин). Простежте, щоб було достатньо соусу. До слова, при бажанні його можна подати окремо, це не забороняється. Мідії добре поєднуються з житнім хлібом, а також салатом зі свіжих овочів. Як варіант, можна просто гарнірувати їх пучком свіжої зелені.