Як побудувати полку.

Навісні книжкові полиці - річ, безсумнівно, дуже практична і функціональна. Якщо квартира або будинок не відрізняються великою кількістю квадратних метрів, то полки звільняють місце на підлозі для більшого простору. Полки можна використовувати як елемент декору, якщо виконати їх оригінально, з фантазією.
Вам знадобиться
  • - Деталі з ЛДСП;
  • - кромка для меблів ПВХ;
  • - евросаморези;
  • - викрутка;
  • - тримачі для полки;
  • - анкерні болти;
  • - дриль.
Інструкція
1
Візьміть чотири деталі з ЛДСП розмірами 120х25 см та 35х25 см, по дві штуки кожного розміру. Приклейте меблеву кромку до однієї сторони довжиною 120 см і 25х35х25 см. Почекайте, поки висохне клей, приблизно півхвилини для вірності. Зайву кромку зріжте гострої стороною шпателя, щільно притискаючи його до поверхні деталі.
2
Олівцем і лінійкою відзначте місця, де будете з'єднувати деталі. Дрилем просвердлите отвори в місцях розмітки. У менших деталях при просверливании розширте отвори для капелюшки евросамореза, щоб не було відколів при загвинчування. Великі деталі - це полки, маленькі - бічні стінки, до яких прикручуєте полки саморізами. На все капелюшки саморізів надіньте спеціальні ковпачки під колір полки.
3
Прикріпіть тримачі до полиці евросаморезамі. На стіні, куди ви хочете повісити полку , олівцем відзначте місця для анкерних болтів. Попросіть кого-небудь потримати полку , поки ви її не повісили - так ви ще раз подивіться з боку, чи правильно вибрали під неї місце. Краще перевірити правильність відміток кілька разів, ніж потім ще раз свердлити стіну!
4
Якщо ви вирішили зробити полку зі склом, то купите спеціальні пластмасові пазики, щоб скло вільно відкривалося й закривалося. Заздалегідь підготуйте скло - обріжте склорізом до потрібного розміру і обробіть краю алмазним надфілем або точильним бруском, щоб не обрізатися. Скла вставте до того, як закріпіть передню частину полки. Скло для більшої декоративності можна взяти кольорове, рифлене або з малюнком.
5
Цю ж полку можна зробити зі скла і металу, якщо в інтер'єрі очолює стиль хай-тек. Для кімнати в стилі кантрі побудуйте полки з необробленого дерева. Для кухні в мінімалістичному стилі підійдуть полки з пластику. Якщо ж ви схиляєтеся до класичного стилю, то робіть полки з мореного залакованими дерева.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6TklOJNx8wI
Лазню неможливо уявити собі без зручних дерев'яних полиць. Різні за розміром полки , як правило, мають різне призначення, тобто, одні призначені для засобів по догляду за тілом, інші для того щоб на них сиділи або лежали в парній або милися.
Вам знадобиться
  • - гладко застругані тонкі дошки; - Бруси; - Саморізи або дерев'яні штирі.
Інструкція
1
Перш ніж почати пиляти дошки, для банних полків, визначте, з якої деревини вони випиляні. Найкраще підійдуть дошки з липи, берези або осики, а хвойну деревину можна відразу відкладати в сторону, так як при нагріванні вона виділятиме смолу.
2
Спочатку з брусів уздовж довгої стіни зробіть каркас, на який будуть кріпитися застругані дошки. Каркас необхідно робити під ухилом, щоб з дощок безперешкодно стікала вода, тим самим дозволяючи їм швидше висохнути. Кількість стійок залежатиме від розміру полку. Приміром, на 4-ре стійки потрібно 8 брусів, висотою близько 100 см. У довжину полиць повинен бути не менше 180 см. Поперечні відрізки, якими будуть скріплюватися бруси стійок, так само виготовте з брусків.
3
Якщо приміщення лазні досить високе, то зробіть полки в 2 - 3 яруси. Відстань між ярусами повинно бути не менше 30 см, а ширина полку не менше 60 см. Що стосується відстані між полком і стелею, то воно не повинно бути менше 1 метра. В тому випадку, коли лазня не відрізняється великими розмірами, зробіть полиць у вигляді букви «Г», тобто, коли полиць розташовуватиметься у двох стін, замість однієї.
4
Зробивши каркас-раму, почніть поступово набивати приготовлені тонкі дошки. Між дошками обов'язково залишайте зазор шириною в 1 см, для кращої вентиляції і висихання дощок. Самий нижній ярус, для більш зручного прибирання і просушування лазні, зробіть у вигляді лавки.
5
Для кріплення дощок до каркаса використовуйте дерев'яні штирі, що не обпалять тіло при нагріванні. Для штирів найкраще використовувати деревину дуба, що відрізняється своєю міцністю і довговічністю. Якщо в наявності немає дерев'яних штирів, то замініть їх металевими саморізами. Однак пам'ятайте, що вкручувати їх потрібно знизу, через бруски в дошку.
Зверніть увагу
Будьте обережні при виборі стіни, у якої будується полиць. Не будуйте полиць біля стіни з вікном, так як при високій температурі існує ймовірність, що воно лопне.
Корисна порада
Для гідроізоляції торців стійок і ніжок використовуйте гуму.