Як розмножити ананас.

Ананас - це багаторічна трав'яниста рослина з густою розеткою листя. Листя красиві, жорсткі, що досягають до одного метра в довжину. Доросла рослина може досягати розміру до двох метрів в діаметрі і одного метра у висоту. Однак цінний він завдяки своїм ароматним плодам, за допомогою яких рослина можна розмножити.
Інструкція
1
Отже, ви купили в магазині плід ананаса і задумали його розмножити. Зробити це можна кількома способами.
2
Огляньте плід і оцініть свіжість чубчика плода. Він повинен бути зеленим, здоровим, без будь-яких ушкоджень. Загляньте всередину чубчика, там повинна бути верхівкова нирка, іноді її видаляють для того, щоб збільшити розмір плода. Якщо така нирка відсутній, то розмножити рослина не вийде, а якщо чубчик яскраво-зелений з верхівкової ниркою, то його можна укоренити, в іншому випадку спробуйте виростити ананас з насіння.
3
Щоб отримати насіння, розріжте плід, вийміть насіння, промийте їх у слабкому розчині марганцівки і просушіть. Потім посійте в контейнер з пухкої грунтом, полийте теплою водою, накрийте склом або плівкою і поставте в тепле сонячне місце. Ананас - теплолюбна рослина, і чим світліше і тепліше, тим краще. Приблизно через три-чотири тижні з'являться сіянці. Поливайте їх і обприскуйте теплою водою. Коли рослини досить зміцніють, распікіруйте їх в окремі горщики. Вибирайте невеликі і не глибокі миски.
4
Другий спосіб - укоренити верхівку плоду. Зріжте чубчик якнайнижче, щоб не пошкодити листя. Посипте зріз деревною золою або деревним товченим вугіллям. Підсушіть його протягом пари днів.
5
Приготуйте поживний грунт. Змішайте торф, пісок і листову землю в рівних пропорціях. На дно горщика насипте дренаж з керамзиту, так як ананас не любить застою води, і грунт. Зверху насипте промитий річковий пісок шаром в два сантиметри. Полийте.
6
Злегка втисніть держак у вологий грунт. Надіньте поліетиленовий пакет і поставте цю імпровізовану тепличку на підвіконня, розташований прямо над батареєю, так як рослині потрібно створити тропічні умови. Поливайте рослину і знімайте конденсат з внутрішньої сторони плівки.
7
Приблизно через місяць держак вкорениться. Як тільки це сталося, зніміть пакет, привчаючи рослина до сухого повітря. Рослина обприскуйте. Ще через два місяці пересадите верхівку в суміш дернової, листової землі, торфу і перегною (все в рівних пропорціях). Для гарного росту підгодовуйте ананас настоєм коров'яку або пташиного посліду.
8
При хорошому догляді рослина дає діток, які теж можна буде вкоренити. Найкраще для цієї мети підходять дітки з пазушних нирок листя, хоча можна успішно укоренити і прикореневі дітки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vhT0fJk2plQ