Як зробити дах двосхилий. каркаси двоскатних дахів.

Після зведення стін при будівництві будинку потрібно приступати до установки даху. Її можна зробити односхилої, але в цьому випадку, у вас не буде горищного приміщення. Ідеальним варіантом для споруджуваного приміщення може стати двосхилий покрівля. Монтаж такого типу поверхні досить простий. Він включає в себе конструкцію, яка складається з прогонів, крокв і покрівлі.
Вам знадобиться
  • - дошка обрізна;
  • - брус;
  • - дошка необрізна;
  • - дріт;
  • - скоби;
  • - цвяхи;
  • - схил.
Інструкція
1
На верхню частину стін по периметру укладіть брус. Це називається мауерлат. На нього постеліть балки горищного перекриття. Зміцніть їх в пазах, які забезпечують горизонтальне положення і стійкість. Для захисту будинку від дощу витримаєте випуск від краю стіни 400 міліметрів.
2
На балки навколо всього будинку покладіть дошку, товщиною 50 міліметрів. Вони ж можуть бути підставою стійок стін горищного приміщення. Перекриття та дошки закріпіть цвяхами.
3
Встановивши стійки, вмонтовуйте крокви. У першу чергу встановіть фронтони, які є продовженням стін. У верхній точці вони утворюють вершину трикутника, так званий коник. При верхньої обв'язки використовуйте дошки, товщиною 50 міліметрів, шириною 150 міліметрів, які поставте на ребро.
4
Нижню частину дошки відпиляйте ножівкою. Для цього візьміть дощечку шириною 100 міліметрів, прикладіть до балки, впритул до крокви і прокреслите межу. Виконайте розпил по отмеренной межі. Це дасть щільне прилягання балок перекриття і крокв.
5
Встановіть крокви в місці перетину і відзначте межу для, того, щоб обрізати зайву частину дошки. Розмітьте і зробіть запив для скріплення дощок. З'єднайте їх у верхній частині, використовуючи накладку. У вигляді накладки використовуйте обрізок дошки, що залишилася після розпилу крокв.
6
Для скріплення крокв у верхній обв'язці використовуйте ригель. За допомогою металевих накладок закріпіть крокви. Це додасть додаткову жорсткість каркасу даху. Кріпильні накладки придбайте в магазині. Їх можна зробити самому. Для цього сталеву смугу, товщиною 3-4 міліметри наріжте болгаркою за розміром і просвердлите отвори для саморізів.
7
Після установки крокв за допомогою схилів перевірте вертикальність фронтонів. За допомогою цвяхів, скоб і дроту закріпіть конструкцію капітально. Вершини фронтонів з'єднайте шпагатом і по ньому поставте середні крокви. Для стійкості зміцните підкосами, які встановлюємо між балками перекриття і кроквами.
8
Для обрешітки використовуйте дошки, товщиною 25 міліметрів. Дешевше купити необрізні пиломатеріали для цих цілей. Якщо для покрівлі використовуєте рулонний матеріал, то зверху дощок постеліть фанеру. Коник даху закрийте оцинкованої сталлю. Зробіть невелике вікно в фронтоні для проникнення світла на горище.
Зверніть увагу
У тому випадку, якщо для обрешітки використовуються необрізні дошки, видаліть з них кору.
Корисна порада
Для виготовлення каркасу двосхилим даху використовуйте тільки сухий пиломатеріал.