Як виростити дерево з насіння.

Рослини, які виросли з насіння, з самого початку життя звикають до кімнатних умов і виявляються більш витривалими і життєздатними, ніж щеплені або черенкованние. З насіння виростають, як правило, культурні дерева, що дають повноцінні плоди. Однак рослини, розмножені насінням, дуже пізно вступають у плодоношення, - як правило, через 10 - 15 і більше років.
Вам знадобиться
  • - Якісна земля;
  • - маленькі квіткові горщики або не глибокий контейнер;
  • - розпилювач для квітів.
Інструкція
1
Купіть в магазині або приготуйте самостійно добрий грунт.
2
Відберіть насіння з зрілих плодів, які не мають ніяких пошкоджень. Краще, якщо насіння буде декілька.
3
Покладіть їх на блюдце між двох шарів добре зволоженою вати. Помістіть блюдце в поліетиленовий пакет. Повинен вийти «міні парник». Щодня провітрюйте посіви. Перевіряйте вату на зволоженість.
4
Через 7 - 10 днів з насіння проклюнутся паростки. Відбракує погані насіння. Пророслі негайно висівайте в горщики діаметром 7 см або контейнер з висотою бортика не більше 7 см.
5
Горщики з пророслим насінням поставте в тепле місце і поливайте в міру висихання грунту. Поки рослини маленькі і незміцнілі поливайте їх через розпилювач. Накрийте їх скляними банками. Якщо посадки робите в контейнер, то помістіть його в поліетиленовий пакет. На деякий час днем відкривайте «міні парник», щоб був доступ повітря. Запітнілі банки протріть насухо. Пакет можна просто замінити на новий. Через 3 - 4 тижні з'являться молоді паростки. При появі сходів час провітрювання поступово збільшуйте.
6
Через 3 місяці слабкі сіянці видаліть. Пересадите міцне красиве рослинка в новий горщик. Рослина виставте на світле місце з постійним припливом свіжого повітря. Один раз на 10 днів підгодовуйте його.
7
У міру зростання пересаджуйте деревце в такий горщик, щоб три чверті обсягу займала коренева система рослини.
Зверніть увагу
Якщо рослині тісно в горщику, йому може не вистачити харчування і, в першу чергу, постраждають листя. Вони будуть жовтіти по краях і засихати.
Корисна порада
Щоб уникнути в зимовий період зайвого перегріву рослини і пересихання грунту, рекомендується встановлювати його на деякій відстані від опалювальних пристроїв. Підгодівлі рослини починайте в середині весни і восени припиняйте. Взимку рослина знаходиться в стані спокою, підгодівлі йому не потрібно.
Сосна відноситься до вічнозеленим хвойним деревам. Сімейство Pinaceae має більше 100 різновидів, але незалежно від сорту будь-який вид сосни найкраще розмножується за допомогою насіння, які в природних умовах розносяться вітром на величезні відстані і проростають без додаткового догляду. Для вирощування сосни в саду необхідно дотримуватися певної агротехніку.
Вам знадобиться
  • - соснові шишки;
  • - тирсу або пісок;
  • - родючий грунт;
  • - ящики для посіву.
Інструкція
1
Щоб виростити сосну з насіння, вам буде потрібно зібрати шишки. Робити це найкраще у вересні, коли насіння практично визріли. Але в будь-якому випадку вам доведеться розкласти шишки тонким шаром в сухому опалювальному приміщенні, щоб мати можливість зібрати посівний матеріал.
2
Через два-три тижні витягніть насіння, для цього достатньо обшелушіть шишки. Насипте зібраний посівний матеріал в ємність, залийте водою. Всі невизревшіе насіння і сміття спливуть, злийте воду.
3
Помістіть насіння у вологу тканину на 36 годин. Через зазначений проміжок часу приступайте до безпосереднього посіву.
4
Висів проводите в тирсу, отримані з порід листяних дерев. Допустимо висівати насіння сосни в пісок, попередньо і пісок і тирсу потрібно ретельно змочити.
5
Посіяне насіння присипте на глибину 2 см, прікатайте, акуратно полийте. До сходів підтримуйте посіви у вологому стані. Плівкою накривати ящики не потрібно, так як сходи з'являться тільки через 45-60 днів і якщо їх накрити, це призведе до появи цвілі, що згубно позначиться на посівах.
6
Як тільки рослини підростуть до 5-6 см, розсадите їх на відстані 50х50 см. Для пересадки використовуйте родючу суміш з 2 частин дернової землі, 1 частини перегною, 1 частини деревної тирси, 1 частини торфу. Допустимо пікірувати рослини в грунтову суміш, призначену для розсади. Її ви можете придбати в готовому вигляді в магазині для садівників і городників.
7
Посадку в грунт справляєте на наступний рік. Підготуйте ями, заправте їх тирсою, дернової землею, торфом. Пересадите саджанці, ущільните грунт, полийте.
8
Відразу висівати насіння сосни в грунт недоцільно, оскільки їх можуть повністю знищити гризуни, які завжди селяться біля людського житла. Тому до того, як саджанці досить зміцніють, вирощуйте їх в розпліднику або у зимовій оранжереї.