Як оббити балкон. Як обшити балкон самому.

Упорядкований балкон в літній час може бути хорошим місцем для відпочинку. Одним з популярних видів облаштування внутрішнього простору лоджії є оздоблення утепленим матеріалом. Засклене приміщення, оббите дерев'яною євровагонкою, навіть у холодну пору року буде дуже затишним.
Вам знадобиться
  • - вагонка;
  • - брус;
  • - цвяхи;
  • - перфоратор;
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - рівень.
Інструкція
1
Спочатку вам належить вибрати матеріал, за допомогою якого будете оббивати балкон . Ідеально в екологічному плані обшити стіни дерев'яною вагонкою. Самим довговічним вважається матеріал, виготовлений з сосни. Зупиніть свій погляд на євровагонкою. Залежно від класу, вона обійдеться дорожче інших матеріалів, зате якість її на порядок вище. Спеціальні пази, які має вагонка, щільно притискають кожну дошку.
2
Перед монтажем евровагонки вирівняйте поверхню стін. У місцях, де відійшла штукатурка, цементним розчином зарівняти всі нерівності. Для цього у великому тазі змішайте цемент і пісок. Поступово доливайте воду. Візьміть співвідношення один до трьох. Стіни висихають через 2-3 доби.
3
Спосіб оббивки може бути різноманітний: вертикальний, горизонтальний або секційний. Вибравши метод обробки балкон а, зберіть каркас. Для його монтажу використовуйте сухий брус товщиною 50 міліметрів. У ньому просвердлите отвори і через них відзначте на стіні місця для установки дюбелів-цвяхів. Використовуючи перфоратор і бур, зробіть отвори і закріпіть обрешітку. Збираючи конструкцію, користуйтеся рівнем. Установка обрешітки вимагає точності. Для виведення за рівнем використовуйте дерев'яні клини, що розміщуються між стіною і планками. Рейки закріпіть, витримуючи відстань 30-40 сантиметрів.
4
Розпилюючи дошки, визначте їх довжину. Використовуйте пилку з дрібним зубом. Застосовуючи кутник, витримаєте прямий кут при відрізку планок. Щоб не пошкодити поверхню при розпилюванні, укладайте вагонку лицьовою поверхнею вгору. Встановіть першу панель, використовуючи рівень. Це суттєво впливає на подальше якість роботи.
5
Наступні дошки приєднаєте до попередньої, вставляючи шипи в пази. Для того щоб вони дивилися в кут, почніть з лівого боку. Застосуйте обрізок вагонки з виступом. Це потрібно для щільного з'єднання дощок. Прибийте евровагонку до несучої конструкції цвяхами, але краще використовуйте спеціальні кріпильні захвати. По кутах встановіть дерев'яний куточок або плінтус.
6
Покрийте дерев'яну поверхню фарбою. Якщо вагонка має багато сучків, то краще підійде тонуюча просочування. При якісному матеріалі пофарбуйте її прозорим грунтом. Можна використовувати оліфу і лак.
Зверніть увагу
Перед нанесенням лаку на дерев'яну основу, просочіть дошки антисептиком.
Корисна порада
Для обшивки стін балкона виберіть вагонку класу екстра.