Як зробити отвори в керамічній плитці.

Для виконання деяких ремонтних робіт, наприклад, по установці навісного обладнання на стіни з керамічної плитки, в самій плитці потрібно зробити отвори. При використанні дриля з звичайним свердлом поверхню плитки легко розколюється.
Вам знадобиться
 • - електрична дриль;
 • - свердло з алмазним напиленням;
 • - балеринка;
 • - ножівка з вольфрамовим полотном;
 • - кільцеве свердло по кераміці;
 • - абразивний брусок;
 • - циркуль і олівець.
Інструкція
1
Позначте на емалі плитки центр майбутнього отвори. Щоб свердло по плитці НЕ зсковзувало, наклейте на місце передбачуваного отвори малярний скотч або зробіть в плитці невелике заглиблення за допомогою свердла з гострим наконечником у вигляді списа . Притисніть правою рукою дриль з вставленим свердлом-списом до наміченої точці. При цьому не прикладайте великих зусиль, інакше плитку можна розколоти вже на цьому етапі. Лівою стороною трохи поверніть патрон дриля.
2
Накресліть на поверхні плитки за допомогою олівця і циркуля окружність потрібного вам діаметра. Одним з нижченаведених способів зробіть в плитці отвір. При цьому свердлите плитку під прямим кутом виключно з лицьового боку.
3
Спосіб 1Встановіть в дриль кільцеве свердло потрібного діаметру або балеринки. Виберіть за допомогою підстроювання різців балеринки діаметр отвори. Висвердлите отвір. Враховуйте, що при цьому способі плитка сильно нагрівається і може тріснути. Для охолодження поверхні плитки під час свердління намочіть її водою. Використання води допоможе також продовжити термін експлуатації ріжучих інструментів. Не рекомендується розташовувати воду поблизу електроінструменту.
4
Спосіб 2Просверліте електродрилем отвір діаметром 12 мм. Використовуйте свердло з алмазним запиленням. Вставте Вольфрамове ножовочное полотно в просвердлений отвір і закріпіть його кінці у ножівці. Випиляєте отвір потрібного діаметру, направляючи ножівку строго по накресленої лінії.
5
Видаліть з плитки скотч і протріть її дрантям. При необхідності для додання краях отвори гладкій поверхні обробіть їх абразивним бруском.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=39svco2tW2M
Зверніть увагу
Не використовуйте для свердління високошвидкісну дриль. Це збільшує ймовірність розколювання плитки.
Корисна порада
Щоб утримати окрему незакріплену плитку, виготовте фанерну коробку розміром трохи більшим, ніж розмір плитки, ізолюйте кути в коробці і заповніть її водою. Перед свердлінням отвору утопите плитку у воді.
Іноді, для того щоб підвісити полку або встановити розетку, потрібно в керамічній плитці свердлити отвори різного діаметру. Однак після численних спроб це здійснити, доводиться констатувати сумний факт - плитка колеться на частини. Є кілька способів зробити в ній якісне отвір, зберігши при цьому цілісність матеріалу.
Вам знадобиться
 • - дриль;
 • - свердло з алмазним або побідитовим наконечником;
 • - дриль;
 • - молоток.
Інструкція
1
Поряд зі стійкістю і міцністю поверхні керамічної плитки їй також властива надзвичайна крихкість. Дрилі і перфоратори зі свердлами, призначеними для бетону і цегли, на жаль, не зможуть зробити отвір в плитці, не пошкодивши її. Знадобиться свердло, ріжуча кромка якого виявиться набагато твердіше поверхні плитки. Можна придбати спеціальне свердло з алмазним наконечником. Є також бюджетний варіант - саморобний свердло з побідитовим наконечником, яке неодмінно знайдеться у майстрів на найближчому ринку.
2
Щоб свердло не линула по поверхні плитки, її потрібно накернить, тобто проробити невелике заглиблення. Для цього прикладіть свердло вістрям до місця, призначеному для свердління, і, обережно постукуючи по торця молотком, зробіть на плитці маленьку вибоїну. Потім вставте свердло в дриль, вимкніть ударну функцію і просвердлите отвір. Після цього замініть свердло на звичайне і виконайте поглиблення в стіні до потрібної межі. Так можна зробити слив не більше 1,5 см в діаметрі, оскільки знайти свердло з побідитовим наконечником більшого розміру швидше за все не вдасться.
3
Зробити отвір в плитці більшого діаметра можливо лише на стадії її укладання. Намітьте маркером контури майбутнього отвору. Через його центр виконайте надріз плитки. Викуси отвір з двох половин плитки спеціальними кусачками. Можна також за наміченим контуру просвердлити безліч маленьких отворів і потім виламати серцевину.
4
Або придбайте інструмент балерину, що нагадує циркуль, але зі свердлом замість голки і алмазним різцем на місці графіту. Для отримання якісної кромки спочатку надріжте одну сторону плитки, а потім іншу. У разі використання алмазної коронки, достатньо просто встановити її в потрібному місці і просвердлити отвір.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OY7UfvrAP_Y