Як знайти відповідь на своє питання.

Як правильно задавати питання і отримувати на них вичерпні відповіді, знають, напевно тільки силовики і журналісти. Та й ті вчаться кілька років: спочатку у вищих навчальних закладах, потім на практиці. Для того, щоб в побуті не залишитися без відповіді, доводиться звертатися за досвідом до фахівців.
Інструкція
1
Не допустити втечі. Люди не завжди хочуть прямо відповідати на запитання, воліючи тікати, ховатися і відмовчуватися. А в основі будь-якого допиту або журналістського інтерв'ю лежить неможливість ухилитися від бесіди. Вихід - застрягти в ліфті, поговорити в машині, поки вона стоїть в пробці, закрити кімнату зсередини. Але треба пам'ятати, що людина може від втечі перейти в наступ. А значить, і образити. Добре, якщо тільки словами.
2
М'якість і бажання допомогти. Людина не хоче давати відповідь на своє питання ще й тому, що боїться осуду. Мовчання - природний захист. Потрібно поставити себе на його місце, пояснити, що ви хочете допомогти і що від невизначеності страждають люди. І вже з цієї позиції ставити запитання. Але, звичайно, у гордості і дурості кордонів немає. І людина може упиратися до останнього, обіцяючи вирішити всі проблеми самостійно.
3
перемежованому прямі запитання з непрямими, непрямими так, щоб людина розслабився і розговорився. Наприклад, почати розпитувати про друзів, про роботу, про речі, які межують з ситуацією питання. Наприклад, чоловік не хоче говорити, куди він подів 10 тисяч рублів? Варто поговорити про здоров'я, про покупки, про роботу, тонко вловлюючи його оцінки і слова з особливою емоційним забарвленням.
4
Скористатися альтернативними джерелами інформації. Друзі, родичі, співробітники напевно можуть бути в курсі справ того чоловіка, який не приніс додому десять тисяч. Але треба пам'ятати, що вони можуть проговоритися, а то і навмисне наябедничати. І тоді скандал забезпечений. З такими людьми краще спілкуватися, задаючи непрямі питання: "Чи немає проблем з начальством?", "Як у нього справи на роботі?"
5
Скористатися послугами фахівців. Людина, яка по ірраціональним причин, не бажає відповідати на гостре питання, може перебувати на гачку у злочинців. Психологічні методи обробки жертв різноманітні. Потерпілому можуть прямо заборонити звертатися за допомогою до друзів і близьких, а можуть і натякати на розправу в разі, якщо ситуація буде озвучена. Приватний детектив або співробітник поліції виявлять кримінальну ситуацію і допоможуть мовчуну і його близьким.