Як вивести пляму зі скатертини.

Щедро обставлений стіл, вишукані страви, приємна компанія - хто ж не любить свята! А сидіти за столом, накритим білосніжною скатертиною, приємно подвійно. Але кожна господиня знає, як важко після застілля привести скатертину в порядок. Наші поради допоможуть вам впоратися з плямами в один рахунок.
Інструкція
1
Нерідко головний біль господаркам доставляють плями від різних вин. Червоне вино можна вивести сумішшю гліцерину і сирого яєчного жовтка в рівних частинах. Обробіть забруднені місця цим складом, потім промийте теплою водою. Плями від білого вина, лікерів, пива видаляють розчином мила (приблизно 5 г), питної соди (пів чайної ложки) і склянки води. Змочіть цим розчином плями і залиште так на добу. Після цього сполосніть виріб. Ще один спосіб позбутися від винних плям - це замочування скатертини в лимонній кислоті. Для цього вам знадобиться стакан теплої води і одна чайна ложка лимонної кислоти. Після замочування, необхідно ретельно прополоскати скатертину.
2
Свіжі плями від фруктів і вина можна видалити, обробивши їх нашатирним спиртом або розчином соди, а потім промити водою. Також такі скатертини можна замочити в молоці, а після - випрати.
3
Допоможе позбутися від плям, як це не дивно, - марганцівка. Спочатку змочіть брудне місце розчином марганцівки, а потім протріть це місце розчином перекису водню з розрахунку одна чайна ложка на склянку теплої води.
4
Свіже пляма від жиру посипте спочатку сіллю, струсіть через кілька хвилин і повторіть так кілька разів. Також в боротьбі з жирними плямами можна скористатися тальком або крейдою. Посипте ними пляма, накрийте промокальним папером і пропрасуйте праскою, нагрітим до середньої температури. Якщо пляма не виводиться відразу, залиште тальк на ніч.
5
Вивести плями від фруктових соків можна за допомогою нашатирного спирту і перекису водню. Візьміть по половині чайної ложки нашатирного спирту і перекису водню і розмішайте в склянці гарячої води. Помістіть в цей розчин брудний ділянку скатертини , а потім прополощіть.
6
Кофейно-чайні плями також приносять багато клопоту. Але можна впоратися і з ними. Від кавових плям допоможе позбутися теплий гліцерин. Сліди від чаю на скатерку зникнуть після того, як ви обробите їх сумішшю з чотирьох частин гліцерину та однієї частини нашатирного спирту.
7
Стійки плями від помідорів і буряка спочатку просто необхідно випрати в теплій воді з милом, а потім посипати плями лимонною кислотою. Потім тканину необхідно прополоскати. Якщо ж, незважаючи на всі зусилля, на скатертини залишаються сліди від плям, то можна прокип'ятити їх з перекисом водню. Але будьте обережні з кольоровими тканинами.