Як заміряти опір ізоляції.

Для вимірювання опору ізоляції використовуйте мегаомметр. Очистіть ізоляцію і зніміть з неї залишковий заряд заземленням. Перевірте мегаомметр, замикаючи його дроти, після чого підключіть його контакти до приладу і зніміть показання опору ізоляції . В деяких випадках можна використовувати вольтметр з великим внутрішнім опором
Вам знадобиться
  • мегаомметр, вольтметр
Інструкція
1
Вимкніть випробовуваний об'єкт від джерел електричного струму. Після очистки ізоляції від бруду заземлите об'єкт для того, щоб зняти з нього залишковий заряд. Залежно від робочої напруги приладу виберіть обладнання, розраховане на 1000, або 2500 В. Для випробування приладу переконайтеся, що при розімкнутих проводах він показує нескінченність, а при коротко замкнутих 0. Для приладу використовуйте дроти з великим опором ізоляції , яке становить не менше 10 МОм. Заземлите струмоведучі кабелі приладу, на яких проводитиметься вимір.
2
Приєднайте затискачі приладу до струмопровідних кабелям приладу або мережі і починайте обертати генератор для отримання стійкого напруги. Щоб досягти цього, обертайте рукоятку ручного генератора з частотою 2 обороту в секунду. Протягом деякого часу показання приладу будуть наростати, тому подавайте напругу протягом 1 хвилини, коли показання приладу стабілізуються.
3
Щоб на показання мегаомметра не чинив вплив струм витоку по ізоляційної поверхні, прилад підключається зі спеціальним екрануючим затискачем. Тоді цей струм відводиться безпосередньо в землю, минаючи прилад.
4
Зверніть увагу на те, що виміри потрібно проводити при температурі не нижче +5 градусів Цельсія. Нестабільна вологість при більш низьких температурах не дозволяє отримати істинні показання опору ізоляції .
5
Працюючи з мегаомметром, обов'язково використовуйте затискачі з ізольованими рукоятками. Якщо напруга на приладі перевищує 1 кВ, додатково надіньте діелектричні рукавички. Не торкайтеся при проведенні випробування до струмоведучих частин приладу.
6
При дослідженні опору ізоляції на генераторах постійного струму або акумуляторах, використовуйте вольтметри з внутрішнім опором 30-50 кОм. Для цього заміряйте напруга між полюсами джерела, потім між кожним з полюсів і землею.
Зверніть увагу
Прилад М-416 застосовується для виміру опору контуру заземлення (заземлюючих пристроїв) і питомого опору грунту. Його межа вимірювань становить від 0,1 до 1000 (Ом). Живлення приладу здійснюється за допомогою 3 елементів живлення напругою 1,5 (В). Приблизно з 100 заміряних точок, приблизно у 1 до 7 точок не відповідає перехідний опір. Буває й більше.
Корисна порада
В електроустановках з ізольованою нейтраллю напругою до 1000 В опір заземлюючого пристрою, використовуваного в якості захисного заземлення, повинен задовольняти умові: R3yI3 <50 В. При потужності генераторів і трансформаторів 100 кВ-А і менше заземлюючі пристрої можуть мати спротив не більше 10 Ом (п. 1.7.104 ПУЕ). Для вимірювання опору заземлювачів створюється штучна ланцюг протікання струму через випробовуваний заземлювач.
Час від часу ізоляцію кабелів і проводів потрібно перевіряти, тому що якість захисної оболонки з роками погіршується через періодичного нагріву, впливу атмосферних явищ, неправильної розводки і пайки та ін. Якщо не виявити проблему вчасно, можна несподівано опинитися перед фактом виходу з ладу всієї системи.
Вам знадобиться
  • - мегаомметр;
  • - електрик з групою безпеки III або IV.
Інструкція
1
Для того щоб перевірити ізоляцію проводів, знайдіть досвідчених фахівців-електриків з групою з електробезпеки не нижче III або IV. При проведенні всіх робіт керуйтеся Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) і Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС).
2
Підберіть відповідний прилад. Для вимірювання опору ізоляції кабелю перетином менше 16 кв. мм візьміть мегаомметр на 1000 В, для більш товстого або броньованого кабелю - на 2500 В. Ізоляцію будь-якого проводу можна виміряти мегаомметром на 1000 В.
3
Щоб перевірити ізоляцію електропроводки з опором ізоляції менше 1 МОм, випробуйте їх змінним струмом напругою 1 кВ промислової частоти. Для того щоб результати вимірювань носили офіційний характер, прилади повинні пройти щорічну повірку в органах Держстандарту РФ.
4
Зверніть увагу, вимірювання повинні проводиться при температурі ізоляції вище +5? С і при низького ступеня зволоженості. Щоб дізнатися ступінь зволоженості, розрахуйте коефіцієнт абсорбції, розділивши виміряний опір ізоляції через хвилину після прикладання напруги приладу на опір ізоляції через 15 секунд. Цей коефіцієнт не повинен відрізнятися від заводських даних більше, ніж на 20%.
5
Підключайте мегаомметр до проводу за допомогою гнучких проводів з обмежувальними кільцями перед щупами контакту і рукоятками на кінцях для ізоляції. Чим менше будуть сполучні дроти, тим точніше будуть вимірювання, опір їх ізоляції не повинно бути менше 10 МОм.
6
Перед початком вимірювань перевірте випробовуваний об'єкт, на ньому має бути відсутня напруга. Якщо є необхідність, проведіть заземлення (після підключення приладу).
7
У місці під'єднання приладу очистіть ізоляцію від бруду і пилу. Підключіть провід до гнізд мегаомметра. Виберіть вихідна напруга, яке відповідатиме який випробують проводу або кабелю.
8
Якщо ви вимірюєте опір ізоляції за допомогою приладу генераторного типу, обертайте рукоятку генератора із швидкістю 120-140 оборотів в хвилину. Для початку роботи цифрового вимірювача достатньо натиснути кнопку.
9
Зніміть показання приладу і запишіть. Якщо вимірювань декілька, після кожного знімайте ємнісний заряд, заземлені ті частини об'єкта, на які подавалося напруга.