Як відремонтувати вимикач.

Для того щоб виправити ситуацію, коли люстра стала включатися через раз, часто вистачає шкільних знань з фізики. Головне - неухильно дотримуватися техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • - викрутка,
  • - плоскогубці,
  • - тестер або пробник.
Інструкція
1
Перш ніж зняти кришку корпусу вимикача, відключіть автоматичні запобіжники або виверніть пробкі.Сняв за допомогою викрутки кришку, уважно огляньте підходящі до вимикача дроти. Вони повинні бути без слідів підгорілою ізоляції і добре затиснуті гвинтами. Поворушіть їх, щоб упевнитися в щільності контакту. Поклацуйте вимикачем, перевірте, чи до кінця доходять відповідні його частини під впливом пружинки.
2
Якщо зовні все виглядає нормально, можливо, має місце розрив ланцюга на ділянці до вимикача. Щоб перевірити цю версію, скористайтеся звичайним лампочним пробником. Він являє собою патрон з електролампою мінімальній потужності з двома відходять ізольованими проводами сантиметрів по 10-15. Вільні кінці проводів оголені на 5мм.Вверніте на час пробки або включите запобіжники. Торкніться кінцями лампового пробника клем вимикача. Якщо лампочка на вашому пробники загориться одночасно з лампою на світловому приладі, який обслуговує вимикач , проблема у вимикачі. Якщо ні - обрив десь на ділянці кола, і подібним ремонтом повинен зайнятися професійний електрик. Особливо, якщо електропроводка схована під штукатурку.
3
У разі якщо проблема в зносі рухомих або нерухомих пластмасових деталей, просто замініть вимикач на новий. Для цього ослабте гвинти і звільніть підходящі до вимикача дроти. Акуратно відігніть їх наверх. Потім викрутити шурупи, які кріплять корпус вимикача до дерев'яної чи пластмасової підкладці, і зніміть вимикач . Встановіть новий вимикач , бажано того ж типу, і надійно затисніть контакти. Закріпіть кришку.
4
Якщо ж ви бачите, що ізоляція підгоріла, провід змінив свої фізичні властивості - потоншала або зовсім перегорів - обрізайте зіпсовані шматки плоскогубцями або бокорезами. Добре, коли у вимикача або розетки є запас дроти у вигляді петлі - спеціально залишається для подібних ситуацій. Якщо ж такого немає, доведеться вимикач перемістити по стіні. У цьому випадку необхідно проштрабіть невелику ділянку штукатурки. На підготовленому новому місці прибийте або закріпіть на саморізи підкладку, потім прикрутіть до неї на шурупи корпус вимикача. Зачищення на необхідну довжину від ізоляції проводу заведіть в клеми вимикача і затисніть. Закріпіть кришку.
Зверніть увагу
Обов'язково з'ясуйте причину перевантаження на цій ділянці ланцюга і усуньте її, прибравши або замінивши некондиційний прилад.