Як вставити виноски в Ворді.

Якщо в документі є текст, який потребує додаткових поясненнях, то його відзначають нумерованій посиланням, за якою внизу сторінки можна знайти відповідне пояснення. Такі пояснення зазвичай називають «простий виноскою», на відміну від «кінцевий виноски », яку поміщають не так на поточній сторінці, а в кінці документа. Текстовий процесор Microsoft Word має вбудовані засоби, що спрощують створення виносок обох типів.
Інструкція
1
Завантажте в Word потрібний документ і переконайтеся, що редактор працює в режимі «розмітка сторінки». Переключитися в цей режим можна клацанням по відповідній піктограмі в правому нижньому кутку вікна програми.
2
Встановіть курсор в те місце тексту документа, куди слід помістити посилання на пояснювальний текст (виноску) і перейдіть на вкладку «Посилання» в меню текстового процесора. В групі команд «Виноски» клацніть по найбільшою кнопці - «Вставити виноску». Word помістить цифрову посилання у вказане вами місце, створить внизу сторінки нижній колонтитул, помістить туди цей же номер і перемістить курсор вводу. Вам залишиться набрати текст пояснень, а потім повернути назад у текст, щоб продовжити набір або вказати наступну виноску. Замість кнопки в меню можна використовувати натиснення клавіш ALT + CTRL + F для створення звичайної виноски .
3
Якщо необхідно вставити кінцеву виноску, то діяти треба майже так само - встановити курсор на закінчення того фрагмента тексту, який потребує пояснення, і перейти на вкладку «Виноски» в меню. Різниця лише в кнопці, яку потрібно клацнути в групі команд «Вставити виноску» - в цьому випадку це повинна бути кнопка з написом «Вставити кінцеву виноску». При цьому редактор не почне створювати колонтитула на останній сторінці, а додасть горизонтальну риску-роздільник після останнього рядка - за нею будуть розміщуватися всі вказані вами кінцеві виноски . Для операції вставки кінцевий виноски теж існує комбінація «гарячих клавіш» - CTRL + ALT + D.
4
Зверніть увагу на те, що стиль нумерації звичайних і кінцевих виносок буде різнитися. Якщо звичайні виноски відзначатимуться звичайними цифрами, то кінцеві - цифрами римськими. Поміняти стилі нумерації можна, клацнувши маленьку квадратну піктограму, вміщену правіше написи «Виноски» на вкладці «Посилання». При цьому відкриється додаткове віконце, що містить набір налаштувань і для кінцевих, і для звичайних виносок. Зробивши необхідні зміни, не забудьте натиснути кнопку «Застосувати», щоб Word перенумерували вже наявні посилання у відповідність із внесеними вам змінами.
При цитуванні авторських праць та інших літературних джерел дуже важливо знати, як поставити виноски в текстовому редакторі професійно, відповідно до прийнятих стандартів оформлення таких офіційних документів і видань, як реферат, курсова та дипломна роботи, дисертація, книги, періодичні видання.
Вам знадобиться
  • текстовий редактоp
Інструкція
1
Зайдіть в популярний текстовий редактор, наприклад "Word" 2007 року, що поставляється в стандартному пакеті Microsoft Office. Відкрийте його. Надрукуйте або вставте в редактор вже готовий текст. Поставте курсор миші в самий кінець потрібної вам цитати.
2
Знайдіть в середині верхнього рядка меню вкладку "Посилання". Зайдіть в даний розділ. Перед вами з'явиться маленьке віконце-список. Виберіть «Вставити виноску». Клікніть по напису мишкою або одночасно натисніть на клавіатурі наступну комбінацію кнопок - "Alt + Ctrl + F". Після чого, текстовий редактор додасть професійну виноску в кінець поточної сторінки.
3
Ну а як поставити виноски в кінці всього документа, запитаєте ви. Дуже просто, слід клікнути мишкою по сусідній написи «Вставити кінцеву виноску» або одночасно натиснути "Alt + Ctrl + D". Після цього ваша виноска виявиться в кінці всього текстового документа. Ви також зможете переходити і переглядати всі ваші виноски (попередні і наступні), просто вибравши функції «Наступна виноска» і «Показати виноски ».
4
Щоб вставити виноски в документ, не обов'язково купувати ліцензійний пакет Microsoft Office з текстовим редактором Word. Можна скористатися його безкоштовним аналогом - редактором "AbiWord", який поширюється під вільною безкоштовною ліцензією GPL. Завантажте "AbiWord" і просто клікніть «Вставка», потім «Сноска».
Зверніть увагу
Тільки в професійному текстовому редакторі можна вставляти виноски. Такі стандартні програми, як «Блокнот» і "WordPad", не підійдуть.
Корисна порада
Для того, щоб поставити виноски в старій версії "Microsoft Word - 2003", необхідно зробити такий же порядок дій, як і в текстовому редакторі "AbiWord".